Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Göz Kurumasına Sebep Olan İlaçlar

Göz kurumasına sebep olan ilaçlar, birbirinden farklı klasmanlarda incelenebilir. Bunu açıklamadan önce, göz kuruluğunun ne olduğu hakkında bilgi almalıyız aslında. Bu sayede hem göz kuruluğunun nedenlerini, hem de neden oluştuğunu irdelemiş olacağız.

 

Göz Kuruluğu Nedir?

Gözlerimizin sağlıklı bir şekilde işlevini yerine getirebilmesi, rahatlıkla hareket edebilmesi ve yıpranmaması için büyük bir öneme sahip olan göz yaşı, çoğu zaman duruma göre azalabiliyor. Tabii bu konuda ortamın da büyük bir etkisi var. Bu durumun akabinde, gözlerde oluşan göz kuruluğu, tıp dilinde kuru göz sendromu olarak bilinir, irdelenir. Çok sayıda ve pek çok konuda ilgili insana hitabeden lakin, insanların da pek bilmediği bu kuruluk, zaman zaman gözlerde yanma ve batma hissi yaratır. Bu hislerin düzenli olarak hissedilmesi, bir sorunun başlangıcı konusunda verilen işaretlerdendir adeta. Kızarıklık, görmede bulanıklık, kanlanma gibi durumlar bu konunun en başlıca nedenleri arasında yer alır.

 

Göz Kuruluğunun Önlenmesi

Göz kuruluğunun önlenmesi için, insanların daha dikkatli davranması gerekiyor. Zaman zaman yapılan hataların başında, gözlerin ne türden ortamlara maruz kaldığının takibini yapmamak geliyor aslında. Kontak lens gibi ürünler, lazer ile yapılan göz operasyonları, klimalı ortamlar, yoğun ışığa maruz kalınan ortamlar, sigara kullanımı yahut dumanlı ortamlarda bulunmak, yaşlılık, göz tansiyonu, uyku hapları ve anti depresan hapları gibi pek çok ilaç, göz kuruluğu konusunda başlıca sorunları yaratan nedenlerdendir!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz