Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Fındık Yağlı mıdır?

Besin değerlerine bakacak olur isek, halk arasında oldukça çok sevilen bu kuru yemiş, normal düzeyde yağlı bir besindir. Keza sivilce oluşumu yahut akne konusunda şüpheleriniz var ise, dikkatli ve düzenli bir tüketim ile bu sorunu rahatlıkla halletmiş olabilirsiniz!

 

Fındık Yağlı Bir Kuru Yemiş Midir?

Fındık yağlı bir kuru yemiştir. Lakin bu yağ, sizin sağlığınızı etkileyecek kadar fazla olmamakla birlikte oldukça faydası olan bir yağdır. Vitamin konusunda oldukça zengin olan fındık, B1, B2, B3 ve B6 vitaminleri bakımından oldukça zengin olan bir besindir. Yağını ayrı olarak da kullandıkları için, insanlar bu besinin yağından ne tür içerikler elde edildiğini ortalama bir şekilde bilmektedirler. Günümüzde Karadeniz bölgesinin pek çok şehrinde yetişen fındık, ülkemizin en önemli besinlerinden birisidir. Gerek kültürel olarak, gerekse besin halkası olarak oldukça önemli bir yere sahip olan fındığın tüketimi, hem doğrudan hem de dolaylı yoldan sağlanmaktadır.

 

Fındık Tüketimi ve Dolaylı Yoldan Tüketim!

Doğrudan tüketimler, halk arasında her gün bir avuç fındık iyi gelir reklamı ile tanıtılmaktadır. Günümüzde fındık tüketimi, oldukça önemli bir kültürdür. Hem vitamin, hem de protein bakımından çok zengin bir besin olan fındık, çiftçilerin de önemli geçim kaynaklarını oluşturmaktadır. Bu yüzden, ülkemizin adeta mirası olan bu fındığın yağını da kaliteli bir şekilde kullanmaktayız!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz