Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Felç Geçici Midir ?

Felç rahatsızlığı, kimi zaman geçici kimi zaman ise kalıcı olarak görülebilen, sık görülebilen bir beyin rahatsızlığıdır. Felç rahatsızlığı, çoğunlukla beyni besleyen damarlarda yaşanan hasar nedeniyle ortaya çıkar. Beyne kan taşıyan bu damarlarda oluşan hasar sonucu kişi bazı zaman vücudundaki belli bölgeleri, kimi zaman ise tamamını kontrol edemeyecek duruma gelebilir.

Felç Rahatsızlığının Türleri…

Felç rahatsızlığının türlerini temel olarak birbirinden ayıran şey, beyin damarlarında oluşan hasar sonucunda beynin hangi bölge veya bölgelerinde hasar meydana geldiğidir. Örneğin, beynin görme duyusunu sağlayan bölümünde oluşabilecek bir hasar, bu kişinin görme kaybı yaşamasına sebep olabilir.

Felç Rahatsızlığının Belirtileri Nelerdir?

Felç rahatsızlığının dışarıdan görülebilecek bazı belirtileri olabilmektedir. Örneğin, kişi vücudunun belli bir yerini hareket ettirmekte zorlanıyorsa, konuşmakta zorlanıyorsa, yüz mimiklerini kontrol edemiyorsa, yemek yerken zorlanıyorsa, felç geçiriyor olabilir. Böyle bir durumu eğer sizler de yaşarsanız lütfen boş vermeyin ve derhal bir hastaneye başvurun. Zira diğer tüm rahatsızlıklarda da olduğu gibi felçte de erken müdahale kişiyi daha zor duruma düşmekten kurtarabilmektedir.

Felç Rahatsızlığının Nedenleri Nelerdir?

Felç rahatsızlığının çok farklı türleri olabilmektedir. Felç rahatsızlığına sebep olan rahatsızlıkların başında yüksek tansiyon gelmektedir. Yüksek tansiyon, felç geçiren insanlarda çok sık görülen bir rahatsızlık türüdür. Bu yüzden yüksek tansiyon hastaları, felç konusunda risk kapsamındadır. Bununla birlikte, şeker hastalığı da felç rahatsızlığına neden olabilen hastalıklardandır. Ayrıca kolesterol hastalarını da bu kapsama alabiliriz. Ayrıca fazla sigara içen insanlar da felç geçirme riski ile karşı karşıyadır. Bununla birlikte stres de felce sebep olabilmektedir. Bunun sebebi, stresin kanın pıhtılaşmasına negatif etkisi olmasıdır.

Yukarıda saydığım rahatsızlıklardan…

Yukarıda saydığım rahatsızlıklardan bir veya birkaçına sahipseniz, siz de felç tehlikesi ile karşı karşıya olabilirsiniz. Bu konuda yapılabilecek ilk tavsiye ise spor olabilir. Spor ile vücudunuz ile barıştığınızı çok kısa bir zaman içinde göreceksiniz. Spor tavsiyesine uyan hastalarımın hepsinde hayata bağlanma ve mutluluğu bir arada görüyorum. Bu sebeple sporun en önemli çözüm olacağını açık yüreklilik ile söyleyebilirim.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz