Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Evde Sivilce Maskesi

Çoğu kişinin başına dert olmuş sivilceleri evde yapacağınız maskeler ile def etmek mümkündür. Çok rahat bir şekilde yapabileceğiniz bu maskeler sayesinde evinizdeki doğal ürünleri değerlendirebilir, bu sayede maskenizin içinde ne olduğunu ve elbette yüzünüze ne sürdüğünüzü rahatlıkla görebilirsiniz. Şimdi gelelim evde yapacağımız bu maskenin malzemelerini incelemeye…

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı kadar krema
  • 1 tatlı kaşığı kadar da badem yağı
  • 1 adet yumurta(sarısını kullanacağız)
  • 3 tatlı kaşığı badem

Evet, hemen herkesin evinde rahatlıkla bulabileceği bu ürünler ile doğal cilt maskesi hazırlaması mümkündür. Tüm bu malzemeleri elde ettikten sonra şimdi gelelim ürünlerden maskemizi oluşturmaya.

Hazırlanış:

Öncelikle bademleri toz haline getirmemiz gerekecektir. Bu doğrultuda toz haline gelmiş olan bademler maske için daha kullanışlı olacağı için bu işlem şarttır. Daha sonra diğer malzemeleri sırasıyla tek tek bir kap yardımı ile toz haline getirişmiş olan bademin içine katalım. Ardından maske olarak kullanılacak kadar yoğun olan bu karışımı yüzünüze sürebilirsiniz. Gözlerinize dikkat edeceğiniz şekilde sürdüğünüz maskeyi 15 20 dakika kadar da yüzünüzde bekletmeniz faydalı olacaktır. Bunun ardından ılık su yardımı ile rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Maskenin size olacak en büyük faydası ise kırışıklıkları giderme ve bu doğrultuda pürüzsüz bir cilt olacaktır. Aynı zamanda sivilceleriniz için de ciddi bir çözüm kaynağıdır. Siz de bu doğrultuda, evinizde bu tür maskeyi değerlendirebilirsiniz.

Evde maske yapmanın en önemli artılarından birisi ise kimyasaldan uzak durmak ve yüzünüzü koruma altına almaktır. Bahsettiğimiz badem maskesi sayesinde hiçbir kimyasalı bulaştırmadan yüzünüzü tertemiz hale getirmeniz mümkündür.

 

 

Üstelik de destek malzemeleri dahil olmak üzere hiçbiri zorlanarak bulacağınız malzemeler değildir. Özellikle de cilt konusunda bu duruma hassasiyet göstermek gereklidir. Aksi halde ne olduğunu bilmediğiniz maske ve ürünler ile cildinizi daha sağlıklı bir hale getirmek isterken çok büyük zararlar verebilirsiniz. Bu tür durumlardan önce mutlaka doktorunuza danışmanız şarttır. Cildinize yeteri kadar özen göstermediğiniz durumlarda çok kötü sonuçlar alabileceğiniz için doğal ve güvenilir maskeleri uygulamanızda yarar olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz