Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Epilepsi nedir, Neden olur?

Çoğumuzun bildiği gibi psikolojik bir hastalık olmayan (çoğu durumda) epilepsi, kişinin beyin hücrelerinde gerçekleşen elektriklenme boşalmaları ile ilgili bir hastalıktır. Bu hastalık bireyde sinir krizi nöbetleri sağlar ve ilerledikçe daha da farklı boyutlara ulaşır. Kişinin belirli periyotlarda nöbetler geçirmesi ve bu nöbetler ile etkileşimli bir şekilde ilerleyen beden kasılma hareketleri, bireysel çalışmaların da önüne geçilmesi için önemlidir.

 

Epilepsi Nedir ve Nöbetleri Ne Şekilde Gelişir?

Epilepsi beynin farklı hücrelerinde yer alan hareketlerin anormal olarak değişkenliğe uğraması sonucu oluşan bir hastalık olduğu için, geçirilen nöbet tipi de bu konu ile doğrudan ilgilidir. Bireyin daha da farklı yöntemler ile nöbet geçirmesine neden olan her bir farklı hücre çalışması, kişide daha da yoğun bir kıvam yaratır ve geçirilen nöbetlerin türleri daha da ağırlaşır. O yüzden kesin bir nöbet türü olduğu söylenememektedir.

Epilepsi Hastalığının Nedenleri Nedir?

Yapılan tıbbi çalışmalara göre epilepsi hastalığı geçiren kişilerin yaşadığı sıkıntıların yarısı, somut bir nedene dayanmamaktadır. Yani belirli nedenlerin oluşmaması bu hastalıkta sıklıkla görülen bir iç çatışma bütünüdür. Epilepsi hastalığının oluşmasında, genellikle genetik ve kalıtsal faktörler yer almaktadır. Bu nedenlerden dolayı kişisel sıkıntılar da büyük değişikliğe uğrarlar. Kişinin daha da farklı alternatifler ile hareket etmesine sebebiyet veren bu hastalık, beyin travması ile de oluşabilmektedir zamanla. Yapılması gereken, pek çok hastalıkla olduğu gibi bu hastalıkta da erken teşhis uygulanmasıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz