Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Eğrelti Otu Nedir, Zararları

Eğrelti otu, genellikle gölge, az ışık alan ve rutubetli ortamlarda yetişen ortalama olarak 50-70 cm boylarında, zehirli bir bitkidir. Kullanımı sırasında oldukça dikkatli olunmalıdır.

Eğrelti otunun Faydaları:

Tenyalara, kancalı kurtlara ve diğer parazitlere karşı güçlü bir etkisi mevcuttur. Varis ve basur şikayetlerini yok eder. Kalp ritmini dengeler ve kalp çarpıntılarını giderme konusunda yardımcı bir rol oynar.

Eğrelti otu Nasıl Kullanılır?

Eğrelti otu, kurutulmuş ve temizlenmiş bir şekilde kökünü kaynatarak tüketildiği takdirde bağırsak içerisinde yer alan parazitleri yok eder. Ayrıca bu şekilde kullanımından sonra müshil ilacı takviyesi parazitlerin dışarıya atılmasını dahada kolaylaştırır. Fakat müshil ilacının yağlı olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir aksi takdirde zehirlenme vakaları görülebilir. Eğrelti otu, kurutma işleminden hemen sonra ağrılı yaraların üzerine konulduğunda ise yaraların iyileşmesini hızlandırıcı bir etkisi vardır. Fakat zehirli bir yapıya sahip olduğu için dikkatli bir şekilde kullanılmasına özen gösterilmesi gerekir. Küçük yaştaki çocukların uzanamayacağı bir ortamda bulunmalıdır ve hamile anneler kullanmamalıdır. Eğrelti otu için başlıca zehirlenme belirtileri ; mide bulantısı, ishal, titreme, kusma ve baş dönmesidir.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz