Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Ebe Gümecinin Faydaları ve Zararları!

Ebegümeci bitkisi, çok eski çağlardan beri kullanılan ve kişilerin sağlıklı bir yaşam sürmesi adına oluşturulan bitkisel tariflerde kesinlikle yer alan bir bitki türüdür. Genellikle kurutulmuş hali kullanılsa da, çay olarak tüketilmesi daha makbuldür.

 

Bitkisel Tedavi Konusunda Aktif Seçenekler!

Protein ve etkin bir c vitamini kapasitesine sahip olan ebegümeci bitkisi, içinde malvin ve malvidin barındırır. Dişler için temizleyici bir yapıya sahip olan bu bitki, diş plaklarını da etkin şekilde önlemeye yarayan içeriklere sahiptir. Ağız gargarası olarak kullanılabilecek olan bu bitki, kronikleşmiş ağrılara da iyi gelmektedir. Ağız bakterilerine karşı mükemmel bir prooksidan görevi gören ebegümeci bitkisi, bademcik iltihaplanmasına da iyi gelir. Taze yapraklarının lapasını, ağrılar için kullanan eski zaman insanları, bu bitkinin büyük faydasını görmektedir. Günümüzde de sağlık sektöründe etkili bir yere sahiptir bu bitkinin bu denli taze kullanımları.

 

Kullanım Şekilleri Nasıldır?

Genellikle 2 adet çay kaşığı ile konulan kıyılmış çiçeğe, ekstra olarak sunulan ve bütün olarak kullanılan taze bitkisi konulur. Ortalama 250 ml soğuk suda karıştırılarak hazırlanan bu bitkinin çayı, 8 ile 10 saat arasında bekletilir ve ılık suda bekletilen bu çay, süzülerek içilir. İçmeden önce ısıtılması, servis için daha etkilidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz