Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Duştan Sonra Kulakları Kurutmak ve Kulak Çöpünün Zararları

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte günde en az bir, bazı durumlarda da birden daha fazla duşun alındığı zamanlara gelinmiş oldu. Çünkü yaz ayları ile birlikte artan sıcaklık insanların ter ile birlikte daha çabuk pislendiği hissini onlar üstünde daha rahat hissettirmesine sebep oluyor. Bu da su tüketiminin arttığı ve duş sayılarının arttığı zamanı bize getiriyor. Duş almak kadar güzel bir şey yoktur herhalde. Ancak her duştan sonra yerine getirdiğiniz ritüeller size yarardan çok zarar getiriyor olabilir. Bu tip ufak konuların aslında ne kadar büyük sonuçlara kadar varabileceğini gördüğünüzde biz doktorların da çok fazla söyleyecek bir şeyi kalmıyor. Bu noktada başınıza kötü bir şey gelmeden benim gibi hekimlerin uyarılarını dikkate alırsanız sizin için yararlı olacaktır.

Kulak kirleri çok önemli…

Kulak kirleri çok önemli bir rol oynuyor. Bizler her duştan sonra kulaklarımızı kuruluyor ve kulak kirlerimizi çubuklar yardımı ile temizlediğimizi düşünüyoruz. Ben bir doktor olarak size gerekeni söyleyeyim, o kirler aslında kir değil ve sağlığınıza zararlı değil. Kulak kiri dediğimiz şey kendi kendine bir savunma mekanizması yaratan çok basit bir vücut sıvısı olarak düşünülebilir. Bu kirleri her duş sonrasında gerçekten bir kirmişçesine temizlemek aslında temizlik değil, kendimize yaptığımız bir kötülük olarak karşımıza çıkacaktır.

 

 

Bu temizlik değil…

Bu temizlik değil çünkü bu kirler kulaktan vücuda girip, enfeksiyon yaratabilecek bilumum tehdidin bir soruna dönüşmeden o noktada alt edilmesi bu kulakta oluşan sıvılar tarafından yerine getirilen bir şey. Bu da kulakta oluşan bu maddenin orada kalması gerekliliğini beraberinde getiriyor. Eğer siz de bu uyarılarıma rağmen her gün bu kulakta oluşan maddeyi temizliyorsanız yakın zaman içinde bahsi geçen tehditlerden birine maruz kalabilirsiniz. Bu noktada bir uzman görüşü ile yani bu konuda benim belirttiğim görüşüm ile kendinizi aydınlatırsanız, bu tip hastalıklar sizden uzak duracaktır ve sağlıklı bir biçimde hayatınıza devam edeceksiniz. Sağlıklı yaşam o kadar güzel ki, herkes orada olmak istiyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz