Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Diş Teli Nedir Ne İşe Yarar?

Dişlerde meydana gelen düzenliklerden dolayı çenedeki bozuklukların düzeltilmesi konusunda yapılmaktadır. Bu nedenden dolayı ortalama bu tedavi süreçleri 1 ile 5 yıl arasında olmakla beraber değişikliklerde gösterebilmektedir. Bu tedavilerin herhangi bir insan sağlığına zarar olmaması ile beraber tellerin ağızda kalması dişlerinizi düzelmesine etkili rol oynayacaktır. Bu hastalıkların ortaya çıkmasında özellikle çocuksu yaşlarda olmakla beraber tedavi edilmediği taktirde ileri ki yaşlarda ciddi sorunlar çıkaracaktır.

Gelişen teknolojiler sayesinde artık diş telleri kullanımı konusunda da yenilikler yapılmaktadır. Herhangi biriyle konuşmalarda dahi kötü görülmemesi ile birlikte son derece gereklidir. Çocuklarda veya gençlerde genellikle psikolojik olarakta olumsuz etkileri olmaktadır. Kendilerini kötü ettirmemeleri bakımından konusunda deneyimli hocalardan tedavi görmesi ile beraber düzelmelerin olduğu ortaya çıkmaktadır. Bazen dişlerin çene içinde anormal dizilişlerinin olması ortodontik bozukluklara yol açmaktadır. Diş telleri faydası konusunda ağız içi dişlerin uyumunu sağlamakta ve diş boşluklarını kapatılmasında önemli rol oynamaktadır. Genelde halk arasında diş teli olarak söylenmesi ve tavsiyeler üzerine yapılması son derece önemlidir.

Yeni çıkacak olan dişlerinde etkisini göreceğiniz bu diş teli konusunda çoğu insan kötü durumundan şikayetçi olduğunu açıklamaktadırlar. Fakat yapılan çalışmalar sayesinde artık bu konularda hem güzel görünüşlü tellerin yapılması ile beraber 1,5 ile 2 yıl arasında düzenli dişlere sahip olabileceksiniz. Dişlerinizin hepsini yaptırmanız dişleriniz için daha iyi olacaktır ki yediğiniz yemekler dahi dişleriniz arasında yapışmayacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ayse Erbasi dedi ki:

  Meraba, 2 gun önce dis teli kullanmaya basladm. Yemek yeme konusinda zornaliyorm çünku dislerim ve dis etlerm normalde bile cok acıyor. Ne yapmaliyim ?

  1. doktorbey dedi ki:

   Merhaba Ayşe, ilk zamanlarınız olduğu için bunlar normaldir. İlerleyen zamanlarda alışacaksınız. Şu anda mümkün olduğu kadar sıvı gıdalar tüketmeye özen gösteriniz.

  2. Yaren Beyza dedi ki:

   Dikkatli yemek yemeli ve icmelisin Ayse Erbasi

 2. ekin dedi ki:

  merhaba ben 23 yaşındayım ve çenem öne doğru çıkık olduğu için dişlerim birbirine değmiyor alt dişlerim önde kalıyor diş teli tedavisi ile bu problemim giderilebilir mi bilgi verebilir misiniz?

  1. ayberk dedi ki:

   Evet aynj sekilde benim dislerimde òyle bi cevap alabilirmiyiz hocam

 3. Yaren Beyza dedi ki:

  Benimde dislerimde tel takili ama tellari hic sevmiyorum dislerime tel yerine baska bir cozumu yok mu acaba?????

 4. Özcan özcan dedi ki:

  Merhaba ben 18 yasındayım alt çenem öne doğru çıkık tel taksam düzelirmi düzelirmi lütfen cevap yazarmısınız ??

 5. gülnur dedi ki:

  merhaba bbenim alt dişlerim ve orta dişlerim tam birleşmiyor birleştirdiğimde arada boşluk kalıyor
  tel taktırtmalımıyım

Yorum Yaz