Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Dış Kulak İltihabı Nasıl Geçer?

Çoğu zaman zararsız olarak gördüğümüz birçok şey gözümüz görmeden bize zarar verir ve bu konuda biz bir şey yapamaz duruma geldiğimizde ancak anlayabiliriz ki bu zararsız olarak görünen şey aslında bize çok zarar vermiş. Dolayısıyla artık her şeyin derinlemesine incelenmesi ve özellikleri çok net bir biçimde analiz edilmelidir. Yoksa bir diğer taraftan hayatımıza olumsuz etkide bulunabilecek şeyleri hafife almış oluruz ve hafife aldığımız noktada da bu tip şeyler ağırlıklarını en net biçimde hissettirirler.

Kulaklara dikkat etmek…

Kulaklara dikkat etmek gerekiyor. Çünkü kulaklarımız aslında duymak dışında birçok önemli işlevi de yerine getiren çok kıymetli fonksiyonlara sahip bir organımız. Kulaklarımızda duymaktan çok daha fazlasını yaparız. Kimse dengede dururken düşünür mü hiç, kulağımız olmasa dengede duramayan canlılar olacağız. Bu anlamda da kulaklarımızın ve görmediğimiz kulak elemanlarının yaşamamız noktasında bize çok büyük ve önemli faydaları da vardır.

Dış kulak iltihabı…

Dış kulak iltihabı çok dikkate alınması gereken bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Dış kulak iltihabını tanımlama gereksiniminde bulunursak, diyeceğimiz en önemli şey bunun içsel bir hastalık değil kulağımızın derisinde oluşabilecek potansiyel bir deri hastalığıdır. Bu hastalığın bu şekilde tanımlanabileceğini gördükten sonra bu hastalığın bir nevi cilt hastalığı olarak değerlendirilmesini ele alabiliriz. Ben de bir kulak burun boğaz hekimi olarak aslında dış kulak iltihabını bir çeşit kulak hastalığı olarak görmekten ise bir çeşit cilt hastalığı olarak değerlendirmek daha mantıklı olacaktır.

Egzama tehlikesini de…

Egzama tehlikesini de göz önünden ayırmamak gerekiyor. Çünkü egzamanın çok yaygın olarak görüldüğü bu bölgelerde gereken temizlik ve diğer önlemler alınmaz ise bu tehlike gerçeğe dönüşebilir. Bu noktada bu gerçek ile tehlike ilişkisi yani kulakta egzama ile dış kulak iltihabını birlikte görecek olursak yapılması gereken çok açıktır. Genel olarak biz hekimler böyle bir durum karşısında anti biyotik tedavisi uygulayarak kulağın temel haline dönmesine sebep olmaya çalışırız. Bu da en etkin tedavi yöntemi olarak biz doktorların da karşısına çıkar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz