Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Deviasyon Nedir ve Septum Deviasyonu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ülkemizde hastanelerin en yoğun bölümü araştırıldığında görülecektir ki en yoğun klinik kesinlikle kulak burun boğaz kliniği olacaktır. Önceleri bu yoğunluğun mevsimsel olduğu düşünülürdü. Yani soğuk algınlığı olduğu zamanlar bu klinikler dolar, salgın olduğu zaman bu klinik dolar ya da buna benzer durumlarda bu klinik yoğun bir biçimde çalışır düşüncesi hâkimdi. Ancak ve ancak bu kliniklerin hiç zaman gözetmeden sürekli dolu olduğu görülünce bu etkilerin sadece mevcut yoğunluğu etkilediği düşünülmeye başlandı. Ben de bir kulak burun boğaz uzmanı olarak görüyorum ki sürekli artan bir hasta potansiyelim var ve bu durum biraz da insanların sağlık konusunda bilinçlenmesi ile ortaya çıkıyor. Özellikle son zamanlarda insanlar kulak burun boğaz konusunda daha bilinçleniyorlar ve bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorlar.

Özellikle deviasyon konusu…

Özellikle deviasyon konusu sürekli sorulan bir konu olarak karşıma geliyor, meslektaş arkadaşlarıma sordukça da aynı sonuç ile karşı karşıya kalıyorum. Bahsi geçen durum eğrilik olarak adlandırabileceğimiz deviasyonun sürekli kulak burun boğaz uzmanlarına sorulması durumu. En temel anlamda eğrilik olarak adlandırdığımız bu deviasyon konusu özellikle genç kızlarımızın üzerine düştükleri bir konu ve bunu da estetik cerrahi ile ayırmayı da biliyorlar.

Aslında deviasyon olarak…

Aslında deviasyon olarak anlatılmaya çalışılan konu burun eğriliği olarak adlandırdığımız septum deviasyonu. Septum deviasyonu öncelikli olarak biz kulak burun boğaz uzmanlarının ilgi alanına giren bir konu ancak ülkemizde hiçbir şey yerinde anlatılmadığı için estetik cerrahlar da bu konuda görüş bildiren konuma gelmiş durumdalar. Özellikle burundaki eğriliğin giderilmesi açısından yapılan operasyonlarda önemli olan şey burnun gerçek fonksiyonunu kusursuz yerine getirip getirmeyeceğidir. Güzel gözüken ancak burun işlevini yerine getirmeyen bir burun tüm sorunların başlangıcı olacaktır. Bu sebeple siz hastalarıma önerim uzman bir kulak burun boğaz uzmanı görmeden operasyon olmayın. Bu operasyonun nasıl yapılacağı konusunda da genel anestezi ile birlikte uzman operatörlerin yapacağı bir operasyon olarak bu operasyonu adlandırabiliriz. Sağlıklı günler.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Çağlanur dedi ki:

    Merhaba ,bu konuda bir sorunum var sizinle paylaşmak istiyorum.Ben fazla uykum nedeniyle devlet hastanesinde bir doktora gittim ve bana burnumda eğrilik olduğunu ve burnumun düşük olmasını sebep gösterdi.Yani rahat nefes alamazsın falan dedi.Ameliyat olmamı söyledi.Bende üniversitedeki bir profesöre özel muayene oldum ve bana ameliyat olacak derecede büyük bir sorun yok dedi.Burun eti için tomografi verdi ama sanırım o da çıkmayacak.Bana ilaç tedavisi uygulayacağını söyledi ama ben gerçekten rahat nefes alamıyorum ve bende inanılmaz derecede uyku yapıyor.Sizce ilaç tedavisi faydalı olabilir mi ya da küçük bir eğrilikten dolayı ameliyat olsam daha mı iyi olur ?

  2. Ayten dedi ki:

    Merhaba bir yil once burun amaliyyati yapdin iyiydi son 10gun nefes ala bilmiyorum agzimla nefes aliram nefes aldikca boguluyorum burnum tutulmus el vurarken kaniyor ne yapmaliyim bana yardim edermisiniz lutfen onceden tesekkurler

Yorum Yaz