Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Defne Nedir Nelere İyi Gelir?

Doğal yaşama dönüş tüm insanlığın beklediği ve tekrar sağlıklı olabilmek için alternatif bir şeylerin varlığını anlayan insanların gördüğü bir harekettir. Doğal yaşamın olmazsa olmazı da doğadan elde ettiğimiz malzemeler ile beslenmek, bakım yapmak gibi günlük işlerimizi yerine getirmektir. Doğal yaşamanın artılarını zamanla göreceğiz ve ona göre hayatımızı daha da bu alana kaydırıyor olabileceğiz. Biz hekimlerin size bu noktada sağlıklı yaşamı öğütlemesi ve sizlere bu tip bir tavsiyede bulunması da bu işin tıp alanlarında da ne kadar popüler olduğunu gösterecektir. Özellikle son zamanlarda hem beslenme hem de kişisel bakım alanında işe yarayan bir malzeme olan defne çok popüler bir hal alıyor.

Öncelikle defne nedir…

Öncelikle defne nedir ondan başlamak en iyi başlangıç olacak. Defne özellikle Akdeniz ikliminin hâkim olduğu yerlerde yetişen bir ağaçtır. Bu ağacın özellikle yaprakları bizim defne olarak adlandırdığımız şeyin ta kendisidir. Defne yaprağı özel aromatik kokusu ile birlikte bin bir derde deva bir bitki olarak gösterilmektedir.

Defne bakım açısından…

Defne bakım açısından birçok kozmetik ürünün içeriğinde bulunan bir bitkidir. Özellikle hoş kokusu sebebiyle krem, parfüm gibi ürünlerde çokça bulunur. Bunun yanında defne sabunu olarak adlandırdığımız ve bu bitkiden elde edilen sabunun yararları insanlar arasında bu sabunun çok tercih edilmesine sebep olur. Ben de hastalarıma defne sabununun yararlarını anlatırken en üst sıraya kesinlikle varisleri rahatlatma özelliğini koyuyorum. Bunun dışında gözenekleri daraltan ve cildin sıkılaşmasına sebep olan etken maddelere sahip bir bitkiden söz ediyorum. Ergenlik sivilcelerinde de defne kullanımı üst seviyede işe yarayacaktır.

Defne tüketerek birçok…

Defne tüketerek birçok hastalığı da yenmek mümkündür. Öncelikle en çok bilinen özelliği diş ağrısına iyi gelmesidir. Bunun yanında kesinlikle sindirim için çok önemli bir yerde durmaktadır. Zira defne tüketiminde vücudun tümden rahatladığını kolayca hissedebilirsiniz. Ben de uyguladığım bazı tedavilerde bunu bire bir gözlemleme şansına sahip oldum. Bu ve bunun gibi birçok iyi özelliğini öğrenmek için araştırmalarda da kolayca bulunabilirsiniz.  

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz