Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Ciltteki benler neden oluşur?

CİLTTE BEN OLUŞUMU

Bedenimizde farklı görevlere sahip hücreler bulunmaktadır. Bu hücreler vücudun dengesini sağlar ve korurlar. Melanosit hücreleri de bu hücrelerden biridir. Melanosit hücreleri, melanin maddesini üretirler. Peki melanin maddesi ne işe yarar? Melanin maddesi, cildimize rengini kazandıran maddedir. Melanosit hücreleri cildimize eşit şekilde yayılırlar ve derimize renk verirler. Fakat bazı bilinmeyen sebeplerle bu hücreler cildin bir yerine yoğunlaşarak koyu renkli lekeler oluştururlar. Böylece ben dediğimiz hadise ortaya çıkar. Benler vücudun her yerinde olabilirler; genital bölge, kafa derisi gibi.

 

BEN OLUŞUMUNDA GÜNEŞİN ETKİLERİ

Güneşin zararlı ışınlarının cilde zarar vermesiyle ben oluştuğunu savunan bilim adamları vardır. Bunun yanında ciltte var olan benlerin güneş etkisiyle büyüyüp koyulaştığı da düşünülmektedir. Benlerin büyük çoğunluğu zararsız olmakla birlikte güneş ışınlarıyla tehlikeli bir hal almaları mümkündür. Tehlikeden kasıt burada cilt kanseridir. Ciltteki benler güneşin zararlı ışınları yüzünden değişime uğrayarak kanser hücresi üretmeye başlayabilir. Bu nedenle 20 ve 40 yaş arasındakiler kendilerini korumalıdırlar.

DOĞUMSAL VE SONRADAN OLUŞAN BENLER

Doğumsal benler, doğumla beraber ya da 2 yaş içerisinde ortaya çıkan benlerdir. Edinsel benler daha sonraları ortaya çıkan benlerdir. Edinsel benler 20 ve 30 yaşlar arasında çoğalma gösterirler ve bu yaşlarda sonra yavaş yavaş azalırlar.

Benler genel anlamda korkutucu cilt olayları değildir. Her insanda mutlaka rastlanabilen bir durumdur. Fakat endişe edilecek bir durum olduğunda doktorunuza başvurmak daha doğru olacaktır.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. gizem dedi ki:

  benlerimle başım dertte neden lazer uygulanamıyor cilde yüzümde küçük küçük benler çıkmaya başlıyor onlar hiç geçmezmi 🙁

 2. Emirhan dedi ki:

  benim vücudumda 50 den fazla ben var. Bunlardan kurtulmak için ne yapmalıyım lütfen cevaplayınız.

 3. isim yok dedi ki:

  benin doğal yöntemle yok edildiğini biliyo muydunuz,tabi doktorlara gitseniz çözümü yok derler mk salakları,goog’le bitkisel ben tedavisi yazın,kütahya da filan yapıyo bi adam bu işi,ben yaptırdım,vucudumda hayvan gibi benler vardı ve yıllardır nasıl geçirebilirim diye düşünüyodum ağlıyodum sinir olmuştum üzülüyodum,nese bunu buldum ve gittim tedavi oldum,çoğu düştü hepsi düşmedi,hafif iz kaldı düşenlerin yerine ve bu umrumda bile deil,izlerin geçmesi uzun sürebilir şayet bana bi hafta demişlerdi 5 ayı buldu tam izin iyileşmesi,eski halime göre çok çok iyiyim,tam düşmeyen benler de var bir kaçtane bi daha gitcem,adamlar yapıyo bu işi güvenin bana..

  1. lütfen cevapayın dedi ki:

   Lütfen bu yöntemin evde yapılıp yapılamayacağını ve yapılıyorsa nasıl yapılacağını yazar mısınız?Bu benim için çok önemli lütfen.

  2. engin dedi ki:

   Merhaba benim vucudumda ben cogalması var doktora gittim bşy soylemıyolar suanda yuzumde cogalmaya basladı bunalıma girdim siz kutahyada bu işin tedavısını yapan var yazmıssın mail adresımı versem bana yazarmısınız tedavı oldugunuz doktorunuzu bnmde ıhtıyacım var ;

   engin–88@hotmail.com

 4. cevap veriiin dedi ki:

  ben 12 yaşındayım ve yüzümdeki benlerin sayısı gün geçtikçe artıyor lütfen bir şey söyleyin ne yapabilirim ???

Yorum Yaz