Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Cilt Beyazlatma Maskeleri & Ürünleri

Cilt beyazlatma ürünlerinin herkes için kullanılabilir olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü cildi beyazlatma özelliği nedeniyle hassas ciltlere zarar verebilirler. Cildin pigmentlerini değiştiren bu ürünler, içerdikleri kimyasallar nedeniyle sağlık sorunu oluşturabilirler. Bu nedenle orgnaik yollarla cilt beyazlatma alternatiflerinin araştırılması ve bu yönde insiyatif kullanılması gerekir. Kapatıcılarla cildinizi beyazlattığınızda ise yaşayabileceğiniz cilt problemlerinin, cilt yaşlanmasının hızlanması sorununun kapınızda olacağını bilmeniz gerekir. Her zaman için kozmetikten kaçınmalı, organik çözümlere yönelmelisiniz. Cildiniz, raf ömrüne sahip kimyasal içeren kozmetiklerden yarar değil zarar görür.

 

Cilt beyazlatıcı ürünler neden zararlıdır?

Cildin tonunu açarken cilt yüzeyinde tahribata neden olacak şekilde kimyasallar bu ürünlerde aktif haldedir. Kozmetikler, cilt beyazlatıcı özelliği arttırılan organik ürünlerden oluşur. Oysa doğa bizlere bu ürünleri vermiştir. Cilde zarar vermeyecek şekilde beyazlaştırıcı özelliği bulunan gıdaları, organik maskeler veya kürler olarak kullanabiliriz. Örneğin, yüzünüzü hergün limonla toniklerseniz, limon ortalama 30 dakika kadar yüzünüzde kalırsa, yüzünüzün rengi 1 hafta içinde bir ton açılacaktır.

 

Cilde zarar vermeyen organik beyazlatıcı ürünler nelerdir?

C vitamini cilt iyileştirici, beyazlaştırıcı özelliktedir. Limon, portakal gibi turunçgillerle cildinizdeki lekelerden kurtulabileceğiniz gibi aynı zamanda cilt beyazlatma ürünü olarak da güvenle tercih edebilirsiniz. Bu şekilde cilt renginizin doğal olarak açılmasını sağlarsınız.

 

 

Piyasada satılan cilt beyazlaştırıcı ürünler neden zararlıdır?

Bu ürünler cildinizin gerçek rengiyle oynamaz, kapatıcı görevi görürler. Arap kızı kremi piyasadaki en ucuz cilt beyazlatıcı kapatıcılardandır. Cilt renginizi gerçekten açmak istiyorsanız c vitaminli serumlarla organik maskeler yapmanız gerekir. Eğer c vitamini yerine kapatıcı kullanır, cildinizin sadece görünümünü düzeltmek içinn kozmetiklere başvurursanız, gözeneklerinizi kapatan kapatıcılar yüzünden sivilce problemi yaşayabilirsiniz. Eğer cilt sağlığınızı korurken aynı zamanda cilt tonunuzu açmak istiyorsanız mutlaka c vitamini maskelerini değerlendirmelisiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz