Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Cilt Bakımı için Muz Maskesi

Çoğu kişinin cildi ile bir takım problem yaşadığı açıkça görülmektedir. Birçok cilt merkezine de bu doğrultuda başvurular olduğu ve ülkemizde en fazla talep gören alanlardan birisi olduğu doğrudur. Özellikle de ergenlik yıllarında ortaya çıkan sivilce, cilt bozukluğu ve sürekli olarak insanların hayatında bulunan cilt yağlanması, kuruması gibi birbirinden farklı birçok sorun vardır. Bu sorunları en iyi şekilde çözmenin yolu ise farklı ve işe yarar maskeler uygulamak üzerinedir. Ancak maskede kullanacağınız malzemeler son derece önemlidir. En ufacık kimyasal ve işe yaramaz ürünlere yaklaşmadan tamamen doğal ürünler ile doğal cilt maskeleri yapmanız gereklidir. Evinizde bulunan birçok malzeme ile bu işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Cilt bakımı için hazırlayacağınız muz maskesi de bunun örneği olacak. Şimdi gelelim muz maskesinin malzemelerine.

Malzemeler:

  • 1 tane muz
  • 1 çorba kaşığı bal ancak süzme olması daha iyi olacaktır
  • 1 çorba kaşığı kadar da limon suyu

Tüm bu malzemeleri, tüm maskelerimizde olduğu gibi evinizde rahatlıkla bulabilirsiniz. Hal böyle olunca hem işinize gelecek, hem de güvendiğiniz malzemeler ile gözünüzün önünde kendi maskenizi kendiniz yapmış olacaksınız.

Şimdi Hazırlanışı:

Bu maskenin en güzel faydalarından birisi de cilde doğal bir bakım sağlamasıdır. Özellikle de hassas ve tahriş olan ciltler için oldukça faydalıdır. Tüm malzemeleri rahatlıkla karıştırabileceğiniz bir kap edindikten sonra rahatlıkla tüm ürünleri birbiri ile sırası önemsiz şekilde karıştırabilirsiniz. Bu karışımın ardından artık maskeniz sürecek kıvama getirdiniz demektir. Bu kıvama gelmesi için muzun tamamen ezilmesini sağlamanız gerekmektedir. Aksi takdirde tam sağlıklı bir maske kıvamı elde edememiş olursunuz.

 

 

Yüzünüzü temizledikten sonra artık bu maskeyi cildinize yedirircesine uygulamaya başlayabilirsiniz. Uyguladıktan sonra 10 15 dakika kadar yüzünüzde kalmasında fayda olacaktır. Yüzünüzde bir süre kaldıktan sonra yıkama işlemini de gerçekleştirerek cildinizi maskeden arındırabilirsiniz. Bu maskenin ardından durulanmış yüzünüze gül suyu sürmeniz ise çok güzel olacaktır. Bu maskenin ardından uygulanan gül suyu cilde daha temiz ve parlak bir görüntü verecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz