Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Çilekli Sivilce Maskesi

Çoğu kişi çileği güzel bir meyve olarak görmesinin yanı sıra sivilcelere ve cilde olan özelliğinden pek haberdar değil gibi görünmektedir. Oysa ki çile, doğadaki mucize ürünlerden birisi olma özelliğine sahiptir. Rahatlıkla mevsiminde elde edebileceğiniz bu meyve ile kendi çapınızda bir sivilce maskesi hazırlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Bilmiyorduysanız bile artık biliyorsunuz demektir. Birazdan vereceğimiz malzeme ve de hazırlanış biçimi sayesinde artık rahatlıkla evde hazırlayabileceğiniz bir cilt maskesine sahip olacaksınız.

Malzemeler:

  • Çeyrek su bardağı kadar çilek öncelikli malzememiz olacaktır.
  • Bunun dışında çeyrek su bardağı kadar da yoğurt, maskemizin destek ürünü niteliğindedir.

Hazırlanış:

Öncelikle iki malzemenin de çok soğuk olmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Buna özen gösterdikten sonra ortalama oda sıcaklığındaki bu malzemeleri bir güzel karıştırıp püre haline getirebilirsiniz. Bu noktadan sonra uygulanacak tek işlem, cildinize masaj yaparak yedirmek olacaktır. Unutmayın, ne kadar iyi uygularsanız sonucu da o kadar güzel olacaktır. 15 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra ise rahatlıkla maskeyi yıkayabilirsiniz.

Bir diğer çilekli maskemizin malzemelerine geçelim şimdi de…

Maskemizin adı; Çilek, bal ve esmer şekerden oluşan bir sivilce maskesi olarak nitelendirilebilir. Adında da görebileceğiniz malzemeler ile oluşmaktadır.

Bu maskemiz ise diğerinden farklı soğuk uygulanmasında daha fayda vardır.

Gelelim malzemelere:

  • 6 tane taze çilek
  • 1 yemek kaşığı kadar bal
  • 1 yemek kaşığı esmer şeker
  • Ve yine 1 yemek kaşığı limon suyu

Hemen her evde bulunabilecek olan bu malzemeler ile gelelim maskemizin,

Hazırlanışına:

Çilekleri küçük parçalara ayırdıktan sonra tam maske kıvamına gelecek şekilde ezmeniz gerekmektedir. Bunun sonrasında ise bal, şeker ve limon suyunu ekleyebilirsiniz. Tüm bu malzemeler bir araya geldikten sonra ise artık karışım hazır demektir.

 

 

Ancak en başta da bahsettiğimiz gibi bu maskenin soğuk olarak uygulanması daha faydalı olacaktır. Bunun içinde oluşan maskemizi 12 saat boyunca buzdolabında bekletmemizde fayda var. Bu süre boyunca bekleyip soğuyan karışımı artık uygulayabilirsiniz demektir. Cildinize, yüzünüze güzelce uyguladıktan sonra 15 dakika  bekletirseniz daha iyi olacaktır. Sonrasında durulayabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz