Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Ceviz Sivilce Yapar mı?

Birçok gencin başının belası olan sorunlardan birisi sivilcedir. Yüzde çıkan ve neredeyse hiç kimsenin sevmediği bir olaydır. Genelde yüzde oluşur ve birçok sayıda olurlar. Yüzümüz dışında vücudumuzun diğer her yerinde de çıkabilirler. Bu sebepten dolayı çıkmaması için dikkat etmeliyiz çünkü herhangi bir yerimizde çıkacak sivilce sonucunda doğal güzelliğimiz bozulabilir. Bunun yanı sıra psikolojimizin bozulmasına kadar gidebilecek bir olaydır. Fakat bu sivilcelerin vücudumuzun herhangi bir yerinde çıkması ve çıkmaması bize bağlı bir olay da olabilir bize bağlı olmayan bir olay da olabilir. Eğer ailenizde genetik olarak sivilce sorunu var ise büyük ihtimal sizde de olacaktır. Fakat aile genelinde yok ise bu sivilcelerin çıkma sebebi yediğiniz ve içtiğiniz aşırı yağlı, zararlı besinlerdir.

Ailenizde genetik bir durum yok ise, yediğiniz ve içtiğiniz besinlere dikkat ediyorsanız sivilce oluşumunu çok kolay bir şekilde engelleyebilirsiniz. Sivilceler çıktığı zaman genel olarak ileriki yaşlarınızda geçecektir. Fakat ergenlik döneminde geçirmek istiyorsanız bir cildiye doktoruna gitmeniz önerilir. Sivilce yapan veya geçiren besinlerden birisi de cevizdir. Yediğiniz cevizin sivilce yapıp yapmaması tamamen cevizdeki yağ oranına bağlıdır.

Bazı cevizlerin yapısı gerçekten yağlıdır bunun gibi yağlı cevizler vücudunuzda sivilce oluşumu yapacak besinlerdendir. Bunun dışında yağsız olan cevizler ise sivilce çıkartmak yerine sivilcelerinizin pasifleşmesine yani çöküp kaybolmasına yardımcı olabilirler. Vücudunuzda sivilce çıktığı dönemlerde ceviz yememeniz gerekmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz