Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Çam filizi nedir, faydaları nelerdir?

Çam filizi ya da herkesin bildiği gibi çam yaprağı, konu balgam olunca en etkili olduğunu düşündüğüm bitkilerden biri. Genelde Akciğer hastaları tarafından tercih edilen bir bitkidir. Ayrıca müzmin öksürükler olarak bilinen sorunlarda çok ciddi bir balgam söktürücü olarak yardımcı olur. Bu nedenle balgam sorunu olan çoğu arkadaş için gerçekten ideal bir seçenek olabilir. Genelde dikensi bir görünüme sahip olması aslında dışarıdan pek sevilmeyen bir bitki olmasına neden olmuştur.

 

Çam Filizinin Faydaları

Zaten yazımın girişinde genel anlamda sunduğu en temel faydalara değindim. Akciğer hastalarının yanı sıra ya da balgam söktürücü etkisinin yanı sıra, yaralarda önemli bir iyileştirici etki sunabilmektedir. Ya da kadın hastalıkları karşısında etkili yapısı olduğu için gerek akıntı problemlerinde, gerekse de yumurta da meydana gelen iltihaplanmalarda farklı şekiller de kullanımı ile tedavide destek alınması mümkün olmaktadır.

 

Çam Filizi/Yaprağı Nelere İyi Gelir?

Diş ağrısı gibi adamı verem eden ağrılarda, astım ve bronşit gibi hastalıklarda, sürekli acı veren yaraların iyileştirilmesi aşamasında, verem gibi çok ciddi sorunların tedavi sürecinde, çam filizi dediğimiz bu değişik ve haddinden fazla yararlı olan bitkiden destek alınabilir. Tabii her zaman dediğim gibi, bu desteği kafanıza göre almayın sakın. Her ne kadar bitkiye dair bir yan etki bugüne değin duyulmamış olsa da, en azından ben duymamış olsam da, genede hemen güvenmeyin derim. Bir uzman, doktor daha net yönlendirir sizi.

 

Çam Filizi Kullanımları Farklıdır

Çam filizi öyle sıradan bir bitki değildir. O nedenle her hastalığa da aynı muameleyi göstermez. Biraz süslü olduğu için, her hastalığa çok daha farklı görünmek ister. Bu nedenle çam filizi kullanacak olanlar, genel bir kullanım bilgisi ile karşılaşmaz. Önce bu süslü bitkinin hangi sorun için kullanılacağı tespit edilir, akabinde bu soruna göre bir çam filizi kullanımı söz konusu olur. Öyle kafanıza göre sakın kullanmayın. Bazen gargara gerekir, bazen kür gerekir. Bilmeden atlamayın hemen her çam filizine.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz