Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Buşon Nedir Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Buşon ismi, kulak kiri olarak biliniyor. Halk arasında kirli kulak hastalığı olarak bilinse de, günümüzde oldukça farkı bölemlere ayrılıyor. İnsanların hemen hemen pek çok alanda temiz olması, kulak yolundaki temizliği de etkileyebiliyor. Bir kulak kiri değildir bu hastalık. Aksine daha da farklı bir durum olarak dış kulağın düzenli olarak salgılamış olduğu sıvının daha da fazla olması ile ilgilidir. Bu sayede hem insanlar kendi sorunun anlamış oluyor, hem de kulak kiri konusunda ciddi çalışmalar yapılmış oluyor. Günümüzün en önemli tercihlerinden birisi olan kulak temizliği, ciddi derecede hastalıklara sebebiyet verebiliyor.

 

Ayrıntılı Anlatım İsterseniz Buyrun

Ayrıntılı olarak anlatacak olur isek, kulak sıvısının yani cerumen salgısının iç taraftan topladığı deri kalıntıları olabilir. Dış kulağın dışarıdan toplamış olduğu tozlar ile bu sıvıda biriken deri kalıntıları karışır ise, ortaya bu hastalık çıkıyor.  Yani buşon, aslında temizlik ile doğrudan ilgili bir hastalık değildir. Kulak konusunda etkin bilim insanlarının araştırmalarına göre pek çok seçenek sunulsa da, kulak zarının korunması konusunda bazen ciddi sorunlar yaratabiliyor bu hastalık. Üstelik düzenli bakım da çözüm olamayabiliyor çoğu zaman. Yapılması gerekenin, bizzat sağlık kontrolü olduğunu söyleyen uzmanlar, bu konuda insanların daha duyarlı ve dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 

Hızlı Bir Ön Araştırma Sizi Kurtaracak

Bu kulak sıkıntısından kurtulmak için, ön kontrol aşamalarını kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken bir kulak burun boğaz doktoruna görünmek ve sizinle iletişime geçilmesini sağlamak.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz