Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Burun Tıkanıklığının Belirtileri Nelerdir?

Kuşkusuz vücutta en sık rahatsızlanan sistem, kulak-burun-boğaz sistemidir. Bunun sebepleri; baş bölgesinin karmaşık anatomisi, bu bölgedeki organların dış dünyaya açık yapısı nedeniyle ağız ve burun ve kulaktan kolayca giren mikroplar olarak sıralanabilir. Sürekli solunum yapıldığı için, solunum yoluyla yayılan enfeksiyonlara yakalanmak kolay hale gelir. Üstelik sanılanın aksine, dört mevsim boyunca risk devam eder. Sadece mikroplar değil, toz ve polenler de solunum yollarının alerjik reaksiyon göstermesine sebep olur. Enfeksiyon ve alerji arasındaki farkı anlamak her zaman kolay değildir, ikisinin de belirtileri benzerlik gösterebilir. Örneğin burun tıkanıklığı, her iki durumda da yaşanan bir belirtidir. Yaşam kalitesini olumsuz etkileme özelliği gösteren burun tıkanıklığı, her mevsim ortaya çıkabilen bir durumdur. Tek başına seyredebileceği gibi, bir hastalığın sonucunda oluşmuş olabilir.

Cerrahi müdahale de…

Cerrahi müdahale de mümkün, çünkü bu tip sorunlu durumlarda ilaç ya da dışsal tedaviler ile elde edilecek sonuçlar hiçbir zaman tatminkâr olmayabilir. Çünkü kişinin sürekli açık bir burun ile nefes alıp kaliteli bir şekilde yaşama arzusu dönem dönem sekteye uğradığında büyük bir sorun olarak gözlenecek bu durum kökten çözülmek istenebilir. Bu noktada benim de hastalarıma önerdiğim bir çözüm olarak cerrahi müdahale en net çözüm olarak hastaların karşısına çıkacak.

Kaliteli uyku için…

Kaliteli uyku için en net biçimde istenilen açık bir burundur. Bir araştırma yapılsa insanların büyük bir kısmında net ve sorunsuz nefes alma çok nadir görülen bir durum olarak karşımıza çıkacaktır.

 

 

Bu noktada kendisi için net bir çözüm düşünen hastaların cerrahi müdahaleler ile yolunda gitmeyen şeylerin burunlarında yoluna koyularak kusursuz bir uyku için ellerinden geleni yapacağını biliyoruz. Bu durum özellikle yakın hastalarımdan gözlemlediğim bir durum olarak karşıma geliyor ve bu noktada her hastamı bir cerrahi müdahale ile burun tıkanıklığına çare bulabilmesi için yönlendiriyorum. Bu da her hastamın bir şekilde sorunsuz uykunun kapılarını açmak için kendisi adına attığı bir adım olarak ortaya çıkıyor. Eğer siz de bunu istiyorsanız bu şekilde davranmalısınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz