Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Burun neden tıkanır?

Mevsimsel değişiklerin başta yer alması ve bu durum ile ilgili olarak üşüyen bir bedenin olması, durumdan da anlaşılacağı üzere burun tıkanıklığına zemin oluşturmaktadır. Ekstra olarak insanların daha fazla dikkat etmesi gereken durumlar da oluşmuyor değildir tabii!

 

Burun Tıkanıklığının Nedenleri Nedir?

Burun neden tıkanır tarzındaki düşünceler, genellikle sonbahar aylarına girdiğimizde çıkar karşımıza. Aklımıza düşen bu düşüncelerden kurtulmak tadında sunumlar yapmak adına, siz değerli okurlarımıza birkaç farklı konu anlatımı yapıyoruz. Kişisel olarak bireyin iç ısısının dengesi, ortalama bir sıcaklıkta bulunmalıdır hemen hemen her zaman. Bu yüzdendir ki iç ısı değerimiz için yazın açık, kışın kapalı kıyafet tasarımlarını tercih ederiz. İnsanların bu alanda yapmış oldukları tercihler, vücut ısısı dengesi ile uyumlu ise bizzat kulak ve kafa ısısı ile ilgilenmemiz gereklidir. Çünkü çoğu zaman ıslak saçlar dahi burun tıkanıklığına neden olabiliyor!

 

Islak Saç ve Burun Tıkanması!

Çoğumuz uzun saç seviyoruz. Bu durumda iki günde bir saç yıkayan insanlar bulunuyor ve bu ciddi bir risk faktörü aslında. İnsanların kendilerini daha etkili bir şekilde kontrol etmesi ile, bu sıkıntıdan da rahatlıkla kurtulunabilir. Yapılması gerekenler, keza geceleri özellikle  uyur iken daha sağlıklı kıyafetler tercih etmemizdir. Bu sayede üşüme konusunda sıkıntı yaşamayacak, vücut ısımızın da dengesini kurmuş olacağız. Birbirinden farklı seçenekler, siz değerli takipçilerimizi bekliyor!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. melek dedi ki:

  benim 9 yaşımdan beri burnumdan kan gelir hemde baya geliyor yani bir bardak doldurcak kadar ve şuan 24 oldum hala da geliyor kan ama 4 senedir her ayda bir 2 kere şiddetli baş ağrısı oluyor ve kusucak gibi oluyorum gözlerimede vuruyor ağrısı birde unutkanlık hat safada oluşmaya başladı adımı bile unutucam diye korkuyorum geçmişimi çok zorlarsam hatırlıya biliyorum ama o zamanda gözlerim ağrıyor rüya gördüm zaman ter su içinde uyanıyorum ve baş eğrım oluyor iyi kötü rüya gördüm zaman kötüleşiyorum git gide unutkanlım artıyor ve bu aralar burnum dahada kanamaya başladı benim hangi doktora gitmem gerekli beyinmi burunmu ???

 2. kamil dedi ki:

  melek hanım yaşınız genç tansiyon değerlerinizi kontrol edin bir kere mahsus değil sürekli kontrol edin. migren hipertansiyon sinüzit bunlar baş ağrısı sebebidir. bunlar dolaylı yoldan oluşabilir , hayatınızda stres beslenmeniz bunları tetikleyebilir. doktor kontrolüne mutlaka ama mutlaka gidin, ekstra olarak bol bol su için durumunuz el veriyorsa kan verin 3 ayda 1. sigara içmeyin! ve stresten olabildiğince uzak durun. inşallah bi çözüm bulursunuz.

 3. SEVGİ ATEŞ dedi ki:

  merhabalar
  20 yaşındayım 12 yaşında geniz eti ve bademcik ameliyatı geçirdim
  ameliyat olmamdaki neden nefes almakta zorlanmamadı
  fakat ameliyattan sonra durumum tekrarladı bende 28.02.2014
  tarihinde yeniden ameliyat oldum ama bu sefer burun etimdeki şişlikler alında fakat hiç bi faydası olmadı
  sürekli baş ağrılarım oluyor
  bunun için ne yapmam gerekir
  yardımcı olur musunuz ?

Yorum Yaz