Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Burun Eti Neden Oluşur?

Rahat nefes alamıyorsanız, burnunuzda hep bir tıkanıklık hissiyatı var ise muhtemelen sizde de burun eti oluşmuştur. Peki bu burun eti nedir? Burun eti neden oluşur? Burunda et oluştuysa tedavisi var mıdır? Yazımda bu tip soruların cevabını verip, sizleri burun eti rahatsızlığı ile ilgili şikayetler konusunda aydınlatacağım. Unutmayın ki burun eti özellikle yetişkinlerde olmak üzere bir çok kişide görülür, bu hastalık sizi korkutmasın çünkü tedavisi mümkündür.

 

Burun Eti Nedir?

Burun eti; yumuşak bir dokuya sahip olan, insana acı ağrı hissettirmeyen, kanser gibi zararlı bir tümör niteliği taşımayan, burunun iç kısmında oluşan küçük et parçalarıdır. Burun eti burun kanallarının zarında oluşabileceği gibi sinüslerde de görülmektedir. Her yaştan insanda görülme olasılığı vardır. Küçük burun etleri kişinin yaşamını çokta etkilemez. Büyük burun eti oluşumları ise nefes almayı zorlaştırır ve insanı huzursuz eder. Özellikle spor yaparken yada gece uyurken bu durum sizi  olumsuz yönde etkiler.

 

Burun Eti Neden Oluşur?

Burun eti oluşumunun başlıca sebebi üst solunun yolu sisteminizde yer alan kanal zarı iltihaplanmasıdır.  Sinüzit ile doğrudan bağlantılıdır, uzun süren sinüzit rahatsızlığı neticesinde burun eti oluşabilir. Lakin her sinüzit olanda burun eti oluşacak diye bir kaide yoktur.

 

Burun Etinin Tedavisi Var mı?

Burun eti problemi tedavisi olan bir rahatsızlıktır. Küçük oluşumlarda doktor tarafında ilaç tedavisi uygulanır.

 

 

Daha büyük olan burun etleri için cerrahi müdahale şarttır. Burun eti ameliyatı burun deliklerinden girilerek yapılır ve dıştan iz kalmaz. Burun eti alma operasyonları lazer yöntemiyle de gerçekleştirilebilir. Lazerle yapılan operasyonlarda da gene burun deliklerinden müdahale yapılmaktadır. Burun eti ameliyatı yapılan cerrahi işleme göre en çok 20 dakika sürer ve genellikle lokal anestezi ile gerçekleştirilir. İyileşme süreci son derece hızlıdır, hasta aynı gün taburcu olur ve gündelik yaşamına 1 gün içinde dönebilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz