Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Bronşit Hastalığı nedir ve Tedavisi

Normal bir insan nefes alırken, havayı içine alır ve burun yardımıyla sizi beklemekte olan hava borusuna bu havayı iletir. Hava borusu da büyük heyecanla havayı alır ve kendine gelir. Tabii bu normal insanlarda böyledir. Benim gibi sorunlu olursanız, yani bronşit probleminiz varsa işler biraz ters gidebilir. Zira insanlarda var olan soluk boruları genelde sorunsuz çalışırken, bende bazı sorunlar var.

 

Soluk Borularında Sorunlar

Şimdi, bronş adının nereden geldiğine değinelim önce. Bu havayı akciğer abiye ileten borulara bronş denir. Eğer aldığınız havayı bu bronş kardeşler rahatça akciğere iletmezse, orada bir problem, yol çalışması vardır. Bu problemin de bir çok nedeni olabilir. Özetle, bronşlarda bir sorunun olduğunu ve bu sorun neticesinde havanın akciğere iletilmediğini söyleyebiliriz. Bu da nefes konusunda vücutta sorunlara neden olur.

 

Bronşit Belirtileri Nelerdir?

İlk belirti hiç de güzel bir görüntü olmayan balgamdır. Birde bu balgam fena bir öksürük ile gelir ki her şey daha beter olur. Bunun yanı sıra öksürme anında göğüs kafesinde de bir heyecanlanma olur, ağrılar başlar. Doğal olarak hem balgam, hem de göğüs bölgesinde ağrı oluyorsa ve bu ağrılar da uzun süre devam ediyorsa bronşit oldunuz demektir, hayırlı olsun yeni bir belanız var diyebiliriz. Hiç zaman kaybetmeyin, bitki çayı falan içerim düzelir de demeyin. Anında gidin bir sağlık kuruluşundan adam gibi destek almaya başlayın.

 

 

Bronşit Tedavisi Nasıl Olur?

Bu sorunda genelde şikayete ve doktorun yapacağı incelemelere göre tedavi yöntemleri vardır. Genelde ilaçlar sağolsun bizlere yardımcı olmaktadır. Şahsen ben ilaç desteği ile tedavi sürecime devam etmekteyim. Umuyorum ki bronş kardeşleri ilaç desteği ile düzeltip, tekrar aldıkları tüm havayı borç yapmadan akciğere iletmelerini sağlayacağız. Tabii bu esnada sigaradan falanda uzak durmak gerekir. Şahsen bronşit tedavisi yüzünden aylardır sigara içmiyorum ve kafayı yemiş durumdayım. Size de tavsiyem uzak durmanızdır, yoksa daha beter edersiniz bronş kardeşleri ve başınıza daha ciddi belalar alırsınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz