Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Boy uzatma ilaçları işe yarıyor mu, zararlı mı?

Herkes uzun boylu olmak ister lakin bu tamamen yaratılış ile ilgilidir, mevcut boyunuz müdahale etmek son derece saçmadır. Öncelikle psikolojik olarak sahip olduğunuz boyu kabullenmelisiniz.

Boy uzatmak için bir çok yöntem mevcut olsa da bu yöntemlerin çoğu ya işe yaramaz yada çok az işe yarar. Bu konumda sizlere boy uzatma ilaçlarından bahsedeceğim. Boy uzatma ilaçları işe yarar mı? Boy uzatma ilaçları zarar verir mi? Gibi sorularınıza yanıt vereceğim. Ancak hepinizin merakla beklediği bu soruları yanıtlamadan önce şu başlıklarla bazı konulara değinmek ve sizi bilgilendirmek istiyorum.

 

Boy kaç yaşına kadar uzar?

Boyun uzama evresi doğum ile başlar ve ergenlik süresince devam eder. En hızlı boy uzama yaşı kızlarda 11 – 13 erkekler de ise 12 – 14 yaşları arasında olur. Bu durumu kişinin genetik faktörleri, beslenmesi ve yaşadığı coğrafyaya göre değişiklik gösterebilir. Kızlarda adet görme başlamasıyla boy uzaması da yavaşlar. Nitekim erken adet gören kız çocuklarının boyu bu sebeple kısa kalır. Erkeklerde ise sakal bıyık çıkmaya başladığında boy uzaması yavaşlar.

 

Beslenmenin boy uzamasıyla alakası var mıdır?

Boy uzaması beslenmeyle doğrudan alakalıdır. Ancak bu beslenme dönemi yukarıda verdiğim zaman dilimini kapsar, yani bebeklikten ergenliğe kadar olan dönemde etkilidir. 30 yaşınızdan sonra istediğiniz kadar süt için gene de boyunuza etki etmeyecektir.

 

Boy uzatan ilaçlar gerçek mi?

Evet asıl sorumuza gelelim, piyasada 20 cm’ye kadar boy uzattığını idda eden ilaçlar mevcut. Bu ilaçlar özellikle internet gibi güvensiz kanallardan satılmakta. Ancak tıbbi olarak boy uzattığı kanıtlanan bir ilaç henüz yok. Bu boy uzatma adı altında satılan  ilaçları kesinlikle almamanızı öneririm.

 

 

Boy uzatma ilaçları zararlı mı?

İnternette zaman zaman bizlerinde karşılaştığı boy uzatma ilaçları en azından faydalı değildir, yani tıbbi olarak bir yararı yoktur. Bedeninize zarar vermese bile cebinize zarar verecektir. Ayrıca içeriğini bilmediğimiz bu ilaçlar yüzde sivilcelenmeden tutunda kalp krizlerine varacak kadar kötü sonuçlara yol açabilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz