Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Bipolar Bozukluk Atakları

Bipolar Bozukluk Nedir?

Çeşitli nöbetler içeren ve ani ataklar gibi belirtileri gösteren ruhsal bozukluk sonucu oluşan bir hastalıktır. Hasta bir anlık o anki durumunu aşırı şekilde yaşar. O an çok mutlu olduysa bu mutluluk durumunu çok fazla şekilde gerçekleştirir ve tepkileri normalin dışında olur. Eğer o an çok üzgün bir durumdaysa aşırı şekilde üzgün olur ve çok farklı tepkiler gösterir. Bu durumun sadece bir anlık yaşanır ve daha sonra hasta eski durumuna döner. Genelde küçük yaşlarda veya ergenlik döneminde başlar ve hastalığın görüldüğü birçok kişide yaşam boyunca devam eder. Bu yüzden yaşadığınız hayatınız boyunca sürekli olarak bu tehditle baş başa yaşarsınız. Bu yüzden bipolar bozukluğa sahip olan kişilerin yaşamı birçok zor şartlar altında gerçekleşir.

Bipolar Bozukluğun Tedavisi

Bipolar bozukluğun tedavisi mümkündür. Diğer hastalıklarda da olduğu gibi ne kadar önce teşhis edilirse hastalığın tedavisi o kadar kolay olur. Çok ilerleyen durumlarda hastalığın tedavisi olamayabiliyor. Bu yüzden çeşitli belirtiler gözlemlenerek önceden teşhis edilmesi gerekmektedir. Bipolar bozukluk sadece hasta olan bireye etki etmez. Bunun yanı sıra çevresinde sürekli olarak yaşayan ve hastayla sürekli olarak iletişim halinde olan kişiler de hastadan etkilenir. Ve o kişilerde de çeşitli sorunlar gözlemlenebilir. Bu yüzden sadece hasta olan birey değil çevresinde bulunan bireylerin de dikkatli olması gerekmektedir. Tedavi olarak birçok yöntemi bulunmaktadır. Genel hastalıklarda da olduğu gibi belirtilerinin görüldüğü zaman öncelikle bir hastaneye gidilmesi gerekmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. eylül dedi ki:

    Merhaba.arkadasim bipolar bozukluk var.geceleri sabahlara kadar uyuyamyr asiri da kilo kayip ediyor.sadece koruyucu ilac kullaniyor.gece uykusu almasi gerektgini ve kafasini bu sekilde dinlendirmesi gerektgini dusunuyorum.bizleri dinlemiyor ne yapmam gerekiyor nasil davranmam onu nasil ikna etmem gerekiyor

Yorum Yaz