Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Beyin Travmasının Belirtileri Nelerdir?

Halk arasında kafa tası sıkıntısı olarak bilinen beyin travması, yaşanan dokusal problemler ile ortaya çıkan bir hastalıktır. Kafatasının sarsılması yahut kırılması sonucunda oluşan bir doku zedelenmesi ile oluşan beyin travması, kanama yahut kırılma olmadan da oluşabilen bir hastalık türüdür.

 

Beyin Travmasının Etkileri!

Ülkemizde son zamanlarda oldukça artan araçlar, taşıtların daha da yoğun bir şekilde hareket etmesine neden oluyor ve yaşanan kazalar kişilerin günlük hayatta yaşamış olduğu kazalardan daha da tehlikeli bir konuma düşüyor. Kafa içi basınç değişimleri ile oluşan sinir uçlarının aniden elektrik boşalmalarına uğraması da kişide beyin kanamasına ve travmasına sebebiyet veren bir durumdur. Beyin kanaması geçiren bir kişi, en az 24 saat süre ile ya komada ya da kontrol altında tutulması gerekiyor. Bu süre dahilinde yaşanan gelişmeler, beynin kendini toparlaması ile ilgili süreçlerden oluşuyor ve kişinin daha da dikkatli bir kontrol altına alınması sağlanıyor.

 

Beyin Travması Sonrası!

Beyin sarsıntısı geçiren kişilerde oluşan sıkıntıların önüne geçilmesi için, bilinci kapalı olan hastalara mide tüpü takılır ve bu şekilde beslenmeleri sağlanır. İdrar konusunda bir birikme olmaması için de mesaneye takılan bir sonda işlevsel olmaktadır. Kafatası kırıklarında yapılacak olan cerrahi tedavi, ancak ve ancak beyne baskı yapan ezikler ve çökme durumlarında yapılmaktadır. Bu tarz vakalarda beyinde biriken kan pıhtısının cerrahi yöntem ile boşaltılarak, hastanın kurtarılması sağlanmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz