Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Beyin kanaması belirtileri nelerdir?

Öncelikle kimsenin bu şekilde bir sağlık sorunu yaşamamasını diliyorum. Nihayetinde beyin vücudun her şeyidir, yönetir, kontrol eder. Beyin kanaması nedeni ile vücudun her şeyi olan bu organda zararlar oluşması gibi durumlar beni hep korkutur. Bu nedenle sizlere hemen beyin kanaması belirtileri hakkında ufak bir makale yazmak istedim. Belki bilgi sahibi olursanız, istemeden de olsa bu tür durumlar yaşanırsa daha hızlı müdahale edebilir, destek çağırabilirsiniz.

 

Beyin Kanamasının Belirtileri Nelerdir?

  • Başınız da aniden bir ağrı meydana gelir. Öyle sıradan bir ağrı değildir ve aniden fena eder sizi,
  • El ve kollarda anlam veremediğiniz tutulmalar yaşanmaya başlar, karıncalanma gibi garip şeyler hissedersiniz,
  • Bulantı gibi bir sorun başlar ve akabinde kusma kaçınılmaz olabilir,
  • Hareketleriniz bir anda durgunlaşır, halsiz bir hâle kavuşursunuz,
  • Okurken, yazarken istenmeyen bir dengesizlik oluşur, bu işlemleri yapamazsınız,
  • Dengenin genel anlamda bozulur.

İşte, bunlar ya da bunlara benzer bir belirti söz konusu olursa aman deyim geçer diye beklemeden bir sağlık kuruluşuna koşun.

 

Beyin Kanaması Tedavisi

Önce MRI yani bizim emar diye duyduğumuz bir araç ile destek alınır. Bu işlem sayesinde doktorlar sağolsun beyinde ki kanama hakkında daha net bir bilgi edinirler. Bu şekilde gerekli bilgiler alındıktan sonra tedavi sürecine geçilir. Tedavi, tamamen doktorların yapacakları bu tetkiklere göre şekillenir. Yani herhangi bir net tedavi yöntemi vardır diyemeyiz. Öyle her beyin kanaması yaşayana hemen grip teşhisi gibi aynı şekilde müdahale edilmez yani. Ciddi bir sorundur, ona göre doktorların müdahaleleri farklı olabilir.

 

Beyin Kanamasını Önlemek

Beyin kanamaları bazen kazalar ya da farklı durumlarda oluşabilir. Bu tür durumlarda pek fazla müdahale edemeyiz önceden. Ama akıllı bir insan olarak diğer beyin kanaması durumlarını önlemeye çalışabiliriz. Örneğin sigaraydı, alkoldü gibi tükettiğimiz unsurları ne kadar az tüketir ve yüksek tansiyon sahibiysek bunu düzgünce tedavi etmeye çalışırsak önlem almış oluruz. Heee… Birde motora falan binerken aman deyim sakın kask takmadan hareket etmeyin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz