Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Bazı kişiler neden gıdıklanmaz?

Gıdıklamak ve gıdıklanmak, aslında tamamen psikolojik bir olaydır. Bu yüzden gıdıklanmanın bir tıbbi anlatımını yapmak çok güç. Lakin şöyle bir durum var ki, insanlar gıdıklanma güdüsünü hazırsızlıktan alıyor. Hazırsız yakalandığınız an, gıdıklanmaya başlıyorsunuz. Bu tarz sıkıntıları aşmak için, kendinizi kontrol etmeyi öğrenmeniz gerekiyor.

 

Tamamen Ten Hassaslığı

Ten hassaslığı olarak ortaya çıkan bu konuda, karşımıza daha fazla ayrıntı çıkıyor. Çünkü ten konusunda yapılan çalışmalara bakar iseniz, kişinin hassasiyeti de bu konuda baya derin. Bu yüzden kişilerin dikkat etmesi gereken altın seçeneklerden birisi de, gıdıklanma olayının çalışma sistemini öğrenmesidir. Gıdıklamak, kimine göre bir tatlılık kimine göre ise bir gereksizliktir. Çünkü insanın bilinç altında yatan o güdü, her hangi bir hareket ile açığa çıkıyor ise bunun sonucunda kişinin aklına kaşıntıdan dolayı oluşan bir gülme geliyor. Lakin bunu aşar iseniz, rahatlıkla gıdıklanma olayına çözüm bulabilirsiniz.

 

Tıbben Normal

Tıp biliminin bu tarz insanları tamamen normal karşılaması, aslında gıdıklanma işleminin o kadar da önemli bir işlem olmadığını gösteriyor. Çünkü gıdıklanmak, tamamen sizin hissiniz ile ilgili. Size gelen kişi en fazla birkaç kez gıdıklamaya çalışır. Onun dışında sizden cevap gelmeyince, bu işlem de kısa kesilir. Gıdıklanmayan insanlar olarak, sanırım çok şanssızız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Berke dedi ki:

    Fazla ve neredeyse her yerimden gıdıklanıyorum. Bunun sebebi duyu almaçlarımım daha kaliteli çalışması olabilir mi?

  2. furkan dedi ki:

    yazıyı okurken bile gıdıklanıyorum 😀

  3. bahar dedi ki:

    ben de çok gıdıklanıyoırum

Yorum Yaz