Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Basur Hastalığı Bitkisel Tedavisi

Sağlık konularından insanları zora sokan hastalıklardan birisi de basurdur. Genellikle bu tür sorunlar sağlıksız beslmenme ve lifsiz besinler yenilmemesinden dolayı ortaya çıkmaktadır. İlaç ile tedavilerin olduğu kadar bitkisel olarakta tedavileri ortaya çıkmaya başlamıştır. Basur hastalığı genellikle kanama ve kabızlık sorunu ile başlamaktadır. Dışkılama sırasına zorlanma veya kanamalardan dolayı oluştuğundan dolayı hemoroidin memeleri sürekli dışarıda olmaktadır.

Basur hastalığının ortaya çıkmasından öncelikli olarak kaşıntı birincil sebep olarak gösterilmektedir. Dışkılama sonrasında tuvalet kağına kanama bulaşma veya yanma gibi durumların görünmesinde ortaya çıkmaktadır. Böyle özel durumlarınızda mutlaka özel veya kamu hastanelerine gidilmesi gerekmektedir. Basur hastalığı bitkisel tedavisi olarak lifli besinler ile beslenme, beyaz ekmek, çikolata, hamurlu yiyeceklerden uzak durulması gerekmektedir. Düzenli yürüyüşlerin yapılması ile beraber hacette acele edilmemelidir. Bu tedavi yöntemlerinden önemli konulardan birisi de mutlaka bol su tüketiminin olması gerekmektedir. Et ve et ürünlerine ara vermek gerekmekte ve akşam yemeklerinde yoğurt yenilmesi daha iyi olmaktadır.

Sağlık sorunlarında kadın erkek demeden basur hastalığı 100 kişi insandan 85’inde görülmektedir. Düzensiz beslenmenin yanı sıra kahve, kola ve siyah çay içmelerden dolayı bu tür hastalıklar oluşabilmektedir. Etlerin yenilmesinde asidoza sebep olmakla beraber birçok ana hastalığın sebebi olarak görülmektedir. Akşam yemeği yemek yerine az yoğurt ve meyve ile beraber yapılması son derece vücut daha iyi olacaktır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz