Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Baş Ağrısı Evde Şifalı Bitkisel Tedavi

Günümüzün yoğun iş ve çalışma düzeninde, genellikle insanların sıklıkla baş ağrısı sıkıntısı çekmesi normaldir. Bunu yapmak adına sürekli olarak bir çabaya girmiyoruz ama insanların bu tarz çalışmalar bazında dahi kendilerini yıprattıklarını görebiliriz. Her türlü çalışma ve düzenleme kapsamında, günlük hayatın yoğun ve stresli temposu bizler için sıkıntı addedebilir. Baş ağrısı için evinizde kullanacağınız pek çok şifalı bitki bulunuyor. Bunları kullanmak ve uygulamak için belirli bir ayarlama yapılması gerekir. Mesela baş ağrınızı etkin bir şekilde durdurmak, sizleri daha rahat bir güne hazırlayacaktır. Bunu sağlamak için, özel çayları tüketebileceğiniz gibi, ekstra olarak sunulan bitkisel kürleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örnekler sık sık çoğaltılabilir. Mesela kişilerin sürekli olarak tükettiği besinler ve sebzeler, bu konuda oldukça önemli olabilir. Hayatta yaşanan pek çok şey, sık sık tekrar edildiği durumlarda baş ağrılarına yol açabiliyor, sıkıntı yaratabiliyor ve pek çok konuda kişilerin ruh salığını bozabiliyor. Akabinde sık ve etkili bir şekilde yapmanız gereken çalışmalara da zaman ayırmak için daha fazla kendinizi dinlendirmeniz gerekiyor. Mesela günün belirli saatlerinde dinlenebilirsiniz. Benim sizler için sunacağım naçizane tavsiyem, evinizde hazırlayacağınız özel bitkiler ile yapacağınız beslenme tedavilerini uygulamak olacaktır. Bu sayede kimyasal haplara ve ilaçlara maruz kalmadan rahatlıkla işlerinizi halledebileceksiniz.

 

İlk Bitkisel Tedaviniz Kekik ve Biberiye Yağıdır;

  • Baş ağrısını hafifletmek adına, başınıza ve şakaklarınıza birkaç damla sürebilirsiniz.
  • Ardından kekik ve biberiye yağının sakin sakin derinize yedirilmesini izleyebilir ve bu konuda destekleyici sıcak buharlardan yararlanabilirsiniz.
  • Kekik ve biberiye maddesi, karvakrol içerikli bir madde içerir ve bu madde ağrıyı hafifleten etkilere sahiptir ve baş ağrınız için müthiş faydalıdır.

 

Bir Diğer Tedavi İçin, Zencefil Otu;

  • Zencefil kökü, migren için oldukça yararlı bir bitkidir.
  • Bu bitki tedavilerde sık sık kullanıldığı için tıbben de desteklenmektedir.
  • 2 bardak suyun içine, 3 çeyrek parça zencefil kökü koyun ve ağır ateşte ortalama 20 dk kaynatın.

Sarı Papatya Çayı da Bir Tedavidir;

  • Yoğun günlerinizde baş ağrısına yol açan pek çok nedeni kafanızdan atmanıza yarayan ve sizi hafifleterek rahat bir güne başlamanızı sağlayan bu çay, oldukça etkili sonuçlar doğuruyor ve kişilerin daha kaliteli bir güne uyanmasını sağlıyor.
  • Bir fincan kaynamış suya bir poşet sarı papatya çayı ekleyin ve ortalama olarak 10 dk demlenmeye bırakın. İsterseniz, bal desteği ile daha hoş bir tat yakalayabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi tatlar ile rahatlıkla kaliteli bir bitkisel tedavi yaratmış olacaksınız. Evinizde yapacağınız bu tedavi işlemleri, hazırlık konusunda başarılı sonuçlar vermeye başlayacak ve sizler için süper destekler sunacaktır. Hem hızlı, hem de etkili çalışmalar için daha fazla geç kalmadan bu çalışmalara başlamalısınız. Hem ağrınız hafiflesin, hem de siz hafifleyin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz