Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Bağırsak Gazı Nedir, Nasıl geçer?

Üst sindirim sistemi kanalı adı verilen bağırsaklar, dışarıdan yuttuğumuz hava ile doğru orantılı olarak çalışır ve bu hava sayesinde kişilerin gaz çıkarma sıkıntısına binaen, daha farklı durumlar ortaya çıkar. çabuk çiğnemeden yediğimiz yemekler ve yemek yerken konuşmak, gaz sorunu yaratmaktadır. Bu olayın bilimsel açıklaması da vardır lakin, anlattığımız tutarda sunulduğu için en kısa ve öz hali yine bu şekilde olacaktır.

 

Bağırsak Gazı Nedir?

Gastrit gibi mide rahatsızlığınız var ise, asitlerin ve su yüzüne çıkmak isteyen tuzlu gaz reaksiyonunun aktifleşmesi, gaz sorunu yaratır. Bağırsaklardan aşağıya inen ve on iki parmak bağırsağı olarak bildiğimiz bağırsağa kadar gelen gazın sıkışması durumuna, bağırsak gazı denir. Bu gaz biçimi, kişide düzenli olarak ağrı ve can sıkıcı bir durum yaratmaktadır. Etkin ve bir o kadar da hızlı çalışmalar ile büyüyen, bu büyüme çevresinde insanların sağlığı için daha fazla düzenleme ön gören çalışma biçimleri, gaz sızıntısının önüne geçen yegane çalışmadır. Gaz konusunda, birbirini tamamlayan besinler olur ise daha az sorun oluşacak ve tedavi süreciniz daha rahat başlayacaktır

 

Nasıl Geçer Bu Gaz?

Çok rahatsız eden bir gaz sıkıntınız var ise, ilaç alabilirsiniz. Yemek yer iken konuşmamaya dikkat etmek, yemek zamanında mideye hava girmemesini sağlamak, yemeği çoğunluk ile haşlayarak pişirmek az gaz yapmaktadır. Hatta dikkatli bir tüketim olur ise, o sorun dahi zamanla ortadan kalkacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz