Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Bağırsak Enfeksiyonunun Tedavisi

Çoğu hastalıkta olduğu gibi bağırsak enfeksiyonunun da bazı tedavileri bulunmaktadır. Bağırsak enfeksiyonunun tedavisinde doktora gitmekten daha önce uygulanabilecek veya doktordan verim alınamadığı zaman uygulanabilecek tedaviler mevcuttur. Bu tedaviler genelde çeşitli gıdalarla yapılmaktadır.

Salep ile Tedavi

Salebin birçok faydası ve birçok hastalığa etkisi bulunmaktadır. Genelde sıcak içecek şeklinde tüketilen bir gıdadır. Faydalarından bahsedecek olursak göğüs bölgemizdeki oluşan çeşitli sorunların çözümüne bölgeyi yumuşatarak katkı sağlar. Bunun yanın da öksürük ve bronşit gibi çeşitli boğaz hastalıklarında da faydalıdır. Bağırsağa olan yararları olarak bağırsaktaki kurdu düşürerek çeşitli enfeksiyonlar oluşmasını önler ve bu sayede hem hastalığın oluşmasını önler hem de oluşan hastalığın tedavi edilmesinde yardımcı olur.

Sarımsak

Sarımsak en iyi doğal yardımcılardan birisidir. Tedavi olarak etki ettiği hastalık çeşidi çok fazladır. Genelde uzun süre yaşayan ve çok fazla hastalık görmeyen kişilerde sarımsak tüketiminin çok fazla olduğu görülür. Bu yüzden kanıtlanmış bir tedavidir. Genelde salgın hastalıkların tedavisinde kullanılır ve tüketildiğinde birçok hastalığa çözüm bulabilen bir gıdadır. Tıpkı bir antibiyotik görevi yaparak vücuttaki zehri dışarı atar. Bağırsak enfeksiyonunun tedavisinde baş yöntemlerden birisidir.

Yukarıda yazılan iki besin bağırsak enfeksiyonunun tedavisinde en etkili olan gıdalardır. Bu yüzden bunlar dışında gıdalar tüketilmesi pek fazla tercih edilmez. Fakat şunu unutmayalım her türlü hastalığın tedavisi için öncelikle bir doktora gidilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kendi kendimize yaptığımız tedaviler çeşitli sorunlara yola açabilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. neslihan dedi ki:

    hocam ben doğduğumdan beri bağırsak rahatsızlığım var.meckel divertikül tanısıyla ameliyat olmuşum bebekken.yaşım 38 hala her kış aylarında karın ağrısı mide bulantı şikayetleriyle dr.giderim.bu böyle devam edecek mi?3 kere bağırsaktan ameliyat oldum.2.ameliyatımda divertikülleri temizlediğini söylemiş dr.babama.aradan 20 yıl geçtikten sonra son ameliyatımı 2000 yılında oldum.sağlam bağırsak nakli olmaz mı ömür boyu böyle devam mı edecek

Yorum Yaz