Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Bademcikleri aldırmak zararlımıdır?

Bademcikleri aldırmanın zararlı olup olmadığı aslında duruma göre değişir. Nasıl mı? Bademciklerimiz vücudumuzun kalesidir. Yediğimiz ve içtiğimiz çoğu besin maddelerinde zararlı veya zararsız olmak üzere çok sayıda bakteriler bulunmaktadır. Bu bakteriler vücuda giriş aşamasında iken yani henüz bademciklerden geçerken ilk mikroplarından arındırılır. Tabi bu görevi bademcik yapar. Çoğu bakteriyi kendi üzerinde tutarak vücuda giren mikrop sayısını en aza indirir. Bu durumda bademcik alınırsa mikroplar arındırılmadan direkt girecektir.

 

Peki Bademcikleri aldırmak zararlı mı?

Bademciklerde biriken bakteriler eğer bademcik tarafından belirli bir süre içerisinde temizlenemiyor ve arındıramıyor ise iltihaplı bir bademcik, vücuda daha fazla zarar verebileceğinden, bademciğin alınmasında fayda vardır.

Eğer sık sık bademcik şişmesi, bademcik iltihaplanması gibi hastalıklar ile uğraşıyorsanız (yılda 4-5 kez) bademciklerin derhal alınması gerekir. Bademcik ağrısı ve iltihaplanması durumunda bir Kulak Burun Boğaz hekimine başvurarak ameliyatınız hakkında bilgi ve öneriler alınız. Gerekli tahlil ve tetkikler sonucunda ameliyatınızın olup olmayacağına karar verilecektir.

Sağlıklı günler dileriz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. mesut dedi ki:

  Ben şu Bademcik sorununu küçüklükten beri çekiyorum iltihalplanma varmı bilemem 1 ayı dolduruyor tekrar hastalanıp bademciklerim şiddetli şekilde şişiyor şuan 4 gündür bademciğim hem içerden kalktığı belli oluyor hemde dışardan serçe parmağım inceliğinde yer var yemek filan hiç yemedim yaşım 14 saten ailemde dış görünüşe bakarak bademciğimi aldırmak istiyor çok acayip şiş ben bademcimi aldırsam kötümü olur iyimi olur

 2. mesut dedi ki:

  o resimdeki kız gibi değil iltihapmı olmuş ne

 3. Semih dedi ki:

  Bademciklerini aldirmalari kotu bir etki yaratmaz.
  Hatta aldirman ileride su sekilde isine bile yarayabilir.

  Bademcik tasi denilen bir illet musallat olmaz.
  Agiz kokusu pek olmaz.

  Bu mikrop olayini zaten es gec.

Yorum Yaz