Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Bacak Kası Geliştirme Yöntemleri Egzersizleri

Günlük yaşantımızda çoğu zaman hafife alınan bacak kasları hemen her sporda oldukça önemli bir yer tutar. Buna rağmen vücut geliştirme ve fitness ile uğraşan insanların çoğu bacak kaslarını ihmal ederler. Vücutta en büyük kas kütlesi olan bacak kasının doğru çalıştırılması, büyüme hormonu salgılanmasını arttırır ve diğer kasların da daha kolay gelişmesine yardımcı olur. Bacak kaslarınızı geliştirmeniz için yapmanız gereken egzersizleri sizler için hazırladık.

Her gün yürüyün. Bu bacaklarınızda yavaş yavaş kas kütlesi oluşturur ve kemiklerin güçlenmesini sağlayan gerçek bir egzersizdir.

Yokuş yukarı koşu egzersizi yapın. Spor salonunda eğimi ayarlanabilen bantlarda veya günlük hayatınızda yokuş yukarı koşun. Bu, bacak kaslarınızın daha verimli çalışmasını sağlar.

Leg Press uygulayın.

Leg press makinesi, hemen hemen her spor salonunda standart olarak bulunur.

Calf Raise egzersizi;

Elinize ağırlık alarak veya ağırlıksız parmak uçlarınızda yükselip inin. Bacağınızın arka kısmındaki calf adı verilen baldır kasınızın gelişmesine yardımcı olur.

Squat egzersizi;

Doğru yapıldığında çok iyi bir bacak kası geliştirme ve kondisyon egzersizidir. Temel olarak iki elinize ağırlıkları alarak dik bir biçimde oturarak kalkma hareketidir. İleri seviyedeki vücut geliştiriciler için calf raise hareketiyle birleştirilerek komplike bir egzersiz yapılabilir.

Deadlift egzersizi;

Tüm vücudu çalıştıran harika bir egzersizdir. En çok etki ettiği yer kalça kaslarıdır. Doğru bir şekilde yapıldığında vücuttaki tüm kasların gelişimi için elzem olan büyüme hormonu salgılanmasını sağlar. Bu spora yeni başlayan kişiler için önerilmez, yanlış yapıldığında ciddi sakatlıklara yol açabilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz