Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Ayrık otu şifalı bitkisi faydaları nelerdir?

Uzun yıllar yaşayabilen, yaşamını devam ettirebilen, çok geniş alanlara yayılabilen köklere sahip otsu bir bitkidir. 50-90 santimetre ebatlarına kadar uzayabilir. 2-4 düğümlü dikik kalkık sivri bir gövdeye sahiptir. Yaprak kını tüylüdür. Yaprakları yassıdır ve 10-30 santimetre uzunluktadır. Ayrık otu, birçoğumuzun çocukluğunda dikenleri sayesinde oyunlarımıza konu olmuştur. İki elin arasına alınıp pisi pisi yapılarak ileri doğru kayması da gözlemlenmiştir hatta. Şimdi gelelim ayrık otunun faydalarına.

 

Ayrık Otu nasıl kullanılır?

Ayrık otunun kullanım alanı  nasıl hazırlandığı biraz kısıtlı bir alana sahiptir. Ayrık otu çayı yapılarak tüketilen bir bitkidir. Bir tutam ayrık otunu bir litre civarındaki suda kaynatarak günde üç bardak içilmesi gerekir. Sabah, öğlen ve akşam aç karnına tüketilmesini öneriyoruz.

 

Ayrık Otunun faydaları;

Ayrık otu, yüksek ateşi düşürür, böbrek taşlarını eritir. İçimizdeki iltihapları, gut hastalığını giderir. Ve en önemlisi selülit ve romatizmayı geçirir. Sarılık hastalığına da iyi geldiği ayrık otunun faydaları arasında bilinmektedir.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz