Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

At Kestanesi Faydaları

At Kestanesi Bitkisi;

At kestanesi bitkisi insan sağlığı için kötü sonuçlar doğurabilecek kadar zehir ihtiva ettiğinden dolayı pek toplanmaz ve ilgi görmez idi. Fakat geçtiğimiz dönemlerde at kestaneleri kozmetik alanında büyük yer edinmişler ve oldukça güçlü bir piyasaya sahip olmuşlardır. Yalnızca dışarıdan sürülen at kestanesi merhemi, at kestanesi solüsyonu, at kestanesi kremi, at kestanesi yağı gibi türleri kullanılmaya başlanmıştır. Kırışıklıklar ve yaşlanmaya karşı büyük önem taşıyan bir tedavi yöntemi haline gelmiştir.

At Kestanesinin Faydaları, Yararları;

At kestanesi, genelde krem, solüsyon, merhem gibi türlerde bulunur. Bu türler yüz cildinde özellikle kullanılarak cildin sivilcesiz, pürüzsüz ve siyah noktalardan arındırılmasını sağlar, yüzdeki kırışıklıkları önler. Varis olan bölgelerde kullanıldığında, ilk önce varis ağrılarını dindirmekte ve görünen izlerini temizlemektedir. At kestanesi, aynı zamanda antioksidan bir bitki olduğundan basur hastalığına da iyi gelmektedir.

Özellikle bayanların cilt kırışıklıklarına iyi gelmektedir. Yazın güneşin zararlı ışınlarından oluşan çil ve siyah noktaların azaltılmasında yok edilmesinde kullanılır.

Vücuda kuvvet verir, hemaroid, gut, romatizma, varis tedavisinde kullanılır. Bağırsak nezlesini keser ve ishali durdurur.

At Kestanesi Nasıl Kullanılır?

At Kestanesi Çayı nasıl yapılır?

Dikkat: At kestanesinin yalnızca yapraklarından çay yapılmaktadır. At kestanesi bitkisinin kendisi zehirli olabileceğinden dolayı kesinlikle meyvelerinden çay yapmayınız. At kestanesi yaprakları toplanıp temizlendikten sonra demleme yöntemi ile yapılmaktadır. Bir tutam at kestanesi yaprağı demliğe koyulduktan sonra üzerine yeterli miktarda kaynamış sıcak su eklenir ve demlenmeye bırakılır. 15-20 dakika sonra tekrar ısıtıp içebilirsiniz.

Kullanım planı: Her gün yatmadan önce 1 su bardağı kadar içilmesi önerilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. zeynep dedi ki:

  merhaba öncelikle demin kılcal damar çatlamaları için bitkisel yöntemler ararken karşıma at kestanesi çıktı ve ilk defa duyduğum bir bitki benim geçen yaz taktığım gözlüklerden dolayı burnumun kenarında kılcal damar çatlaması meydana geldi bu beni rahatsız etmeye başladı at kestanesi kullansam faydasını görebilirmiyim ve nasıl kullanmam gerek yardımcı olursanız sevinirim

  1. doktorbey dedi ki:

   Merhaba, kılcal damar tedavisi ve yüzde kızarma & yanma gibi sorunlarla ilgili yüzde yanma, yüz kızarması ve cilt kızarması başlıklarımızı incelemenizi öneririz. At kestanesi özünde zehirli bir bitkidir. Hekim kontrolü dışında kesinlikle kullanmayınız.

 2. gökce dedi ki:

  at kestanesinin toz haline getirilip beyaz çamaşırlarda etkili olduğunu duydum doğrumu

 3. sevda dedi ki:

  sağ ayağımda varisim var ağrı verir at kestanesinin tabletini nasıl kullanmaq lazım

  1. İsmail dedi ki:

   At kestanesi masaj jelini kullanabilirsiniz.

 4. şeref dedi ki:

  ağrılı adaleve kasağrılarına iyiğelirmi at kestanesipalamut biberiye karışımı nrem yqapımını bileniniz varmı bilğisiplanlütfen ildirsin şimdidenteşekkürler

 5. AT KESTANESİ dedi ki:

  At Kesatanesi mucize bir bitki ve bu mucize bitkinin masaj jeli kremi ile tanışalı 8 sene oldu arkadaşlar birçok firma artık bu mucizeyi evlerimize ulaştırdı benimde evdeki eczane dolabımın ilk rafında yer alıyor başım ağrıdığında ,yorgun olduğumda,öksürük olduğumuzda ,kas ağrısı,bel,varis aklınıza gelebilecek her ağrıda işe yarıyor kan dolaşımını hızlandırarak kasların gevşemesini sağlıyor bizleri ağrı kesici ve kas gevşetici haplardan kurtarıyor şiddetle bu mucizeye tanık olun derim .

Yorum Yaz