Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Aspirin ve Limonlu Sivilce Maskesi

Baktığımız zaman en çok da sivilce maskeleri merak edilmekte ve çokça aranmakta görünmektedir. Bu tür maskelerin olması gereken özelliği ile doğallığı olarak karşımıza çıkmalıdır. Yani aramanızı yaparken mutlaka doğal cilt maskeleri şeklinde belirtmeniz sizin faydanıza olacaktır. Şimdi buradan alacağınız tarifeler doğrultusunda da rahatlıkla sivilceleriniz ile savaşa başlama fırsatını elinizde bulunduracaksınız demektir. Bu konuda ilk önce elinize bir kağıt bir de kalem almalı ve en iyi şekilde gözlerinizi açarak malzemeleri ve hazırlanışı not almalısınız.

Tabi önce gelelim bir malzemelere demek lazım. Bu konuda hiç çekinmemeniz gerekmektedir. Hali ile sizlerden çok uzaklardan, bulamayacağınız yerlerden malzemeler istemek gibi bir adetimiz yok. O nedenle de evinizde orada burada rahatlıkla bulabileceğiniz malzemelerden oluşma bir maske yapılması öncelikli hedeflerimizden birisidir.

Malzemeler:

  • 1 adet arasında limon öncelikli malzememiz.
  • 3 ile 6 adet arasında aspirin de ikinci malzememiz olsun.

Bunun dışında biraz karbonat iyi olacaktır.

Aynı zamanda maskemiz için sıcak bal ve yüzün nemlenmesi için de kremimizi hazırlayalım.

Hazırlanış:

Maskemizi hazırlamadan önce elbette ilk ihtiyaçlarımızdan olan aspirini bir güzel ezmemiz gerekecektir. Rahatlıkla yapabileceğiniz bu işlem sonrasında ise diğer malzemeleri tek tek katma aşamasına gelinmektedir. Bir kap yardımı ile sırası önemli olmadan ezilmiş olan aspirinlerin içine limon ile balı ilave edelim. Karışımın tam anlamı ile maske haline gelmesini bekleyelim ve bu sırada karıştırmayı da ihmal etmeyelim. Baktığımız zaman rahatlıkla hazırlanabilecek bir maske olduğu şimdiden dikkatimizi çekmektedir. Bu maskenin yapımında kullanılan malzemelerin her birinin birbirinden farklı yararlı özelliği bulunmaktadır. Özellikle de limonun akne ve sivilcelere olan yararı oldukça önemli bir konumda bulunmaktadır. Diğer malzemeler ile de karıştığında çok güzel bir maske ortaya çıkmış olacaktır.

 

 

Yaptığımız bu maskeyi uygularken ise oldukça dikkatli şekilde yüzünüzün, cildinizin her yerine masaj yaparak yedirin. Masaj ile yedirdiğiniz takdirde, maskenin faydası çok daha çabuk ve kuvvetli olacaktır. Bu işlemi de gerçekleştirdikten sonra ise artık karbonhidrat yardımı ile temizleme işlemi kalacaktır. Bunu da yaptıktan sonra cildinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz