Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Antep Fıstığı Sivilce Yapar mı?

Herkes tarafından çokça beğenilen kuru yemişler arasında olan Antep fıstığı kavrulmuş, çiğ, tuzlu, tuzsuz, çifte kavrulmuş gibi seçeneklerde satılmaktadır. Ülkemizin doğu yörelerinde yetişen bu eşsiz yemişin faydaları şunlardır;

Faydaları;

Öksürüğü keserek göğsü yumuşatır. Safra kesesi sancılarını dindirir. İnce bağırsakta şeker emilimini düşürür ve kan şekerini düzenler. Cinsel istek artırır, bedeni ve zihni kuvvetlendirir. Kalbi güçlendirerek ritmi düzenler. Kroner kalp hastalığı riskini azaltır. Akciğeri iltihaplardan arındırır. Böbrekteki taşların düşürülmesinde etkilidir.

 

Peki antep fıstığı sivilce yapar mı?

Bu sorunun cevabı sizde ve bünyenizde gizli. Antep fıstığı, içeriğindeki yağ oranı ile doymuş bir yemiştir. Bu yüzden düzenli tüketimlerde (günde 10-12 adet) sivilce yapmayacağı öngörülür. Fakat dengesiz tüketimlerde, yanında kola cipsi ve daha yağlı şeylerle birlikte bir meze malzemesi olarak görülürse ve sürekli belli belirsiz tüketilirse ve bu yağı vücudunuzdan yakarak atmadığınız sürece sivilce yapacaktır. Gereğinden fazla tüketmeyiniz, nede olsa hepsinin tadı aynı.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz