Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Altınbaşak Otu Faydaları

Altınbaşak bitkisi orman kıyıları ve hendeklerde yetişir. Diğer isimleri, altınasa ve yahudi otu dur. Altın sarısı, tüylü olan bu bitki 75 santimetreye kadar uzayabilir. Gölgelik ve hava alan bir yerde yüksek bir yere asılır ve kurutulur. Saplarıyla birlikte ince ince kıyılır ve saklama kaplarında saklanır.

Altınbaşak otunun faydaları;

Gaz ve idrar söktürücüdür, antiseptiktir.Kanamalı bağırsak hastalıklarında kullanılan bir bitkidir. Genel kullanım alanı ise böbrek hastalıklarıdır. Böbrek hastalıklarında halk arasında övülen ve tavsiye edilen bir bitkidir. Bitkinin yaprakları ve çiçekleri serinletici etkilidir. Altınbaşak bitkisi, vücuttaki her fazla sıvıyı atabildiğinden dolayı böbrek sorunlarında hep önerilir.

Duygusal ruhsal ve içsel duyumlarda vücutta en fazla etkilenen organımız böbreklerimizdir. Örneğin bir yakınımızı kaybettiğimizde böbreklerimiz çok etkilenir. Bu yüzden altınbaşak bitkisi, böbrek tedavilerinde kendini kanıtlamıştır. Bu nedenle, düş kırıklıklarında ve ruhsal darlıklarda altın başak bitkisi çayı içilmesi tavsiye edilir.

Bilinen kronik bir rahatsızlığı yoktur fakat  önemli böbrek hastalıklarında doktorunuza danışmadan tüketmeyiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ahmet ali ak dedi ki:

    annemin 24 saatlik idrardaki pretein kacagi 2214 cok yuksek biliyarum lutfen ysrdim edin acilen ne yspmsmiz gerekiyo hayati tehlikesi vsr mi

Yorum Yaz