Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Ağlamanın Faydaları Nelerdir ?

Ağlamak, hem insanın vücut sağlığı hem de ruh sağlığı açısından oldukça faydalıdır.  Halk arasında da sıklıkla kullanılan bir ifade olan ” ağla ağla, rahatlarsın”. Aslında bu söz okadar doğrudur ki bireyler iç dünyalarında yaşamış oldukları bir takım duygu birikimlerini dışa aktararak hem ruhen hem de bedenen rahatlarlar. Bazı kişiler ise ağlamayı güçsüzlük, zayıflık olarak düşünürler fakat bu çok yanlış bir düşüncedir. İnsanın duygularını dışa aktarması, zararın aksine, kişinin kendisine bir çok artısı vardır.

 

Ağlamanın Faydaları Nelerdir ?

 • Ağlayan insanlarda yaşamış oldukları rahatlama hissinden sonra, mutluluk hormanı salgılanır ve strest gider.
 • Çünkü bir çok rahatsızlık strest sebebiyle oluştuğu için, ağlamak içindeki duygu birikimlerini de dışarıya yansıttığı anda birey rahatlar ve strestten uzaklaşır, bu sayede strestten oluşabilecek rahatsızlıklara daha az yakalanabilir.
 • Ağlayan kişilerin genellikle kalp damarları açılır ve kalp hastalıkları riski azalır.
 •  Ağlayan insanlar, rahatladıklarından dolayı kendilerini daha rahat hissederler ve daha çabuk uyurlar.
 • Tansiyon hastalarının, tansiyon dengesi normal olmadığı vakitlerde ağlama durumunda tansiyon dengesi düzeldiği gözlenmiştir, bir bakıma ağlamak tansiyona iyi geliyor.
 • Ağlayan kişiler daha az yemek yiyor.  Ağlamak, özellikle sıkıntılı dönemlerde daha az yemek yemenizi sağlar.
 • Ağlayan insanlarda göz kuruluğu rahatsızlığı görülmemektedir.
 • Ağladığınızda tüm sevdikleriniz sizinle birlikte olur ve ne kadar sevildiğinizi ve önemsendiğinizi görebilirsiniz, bu sayede kendinize bir güven gelir.

 

Herşey bir yana hastaliktedavi.net ekibi olarak, sizlere ağlamak değil gülmenin daha çok yakıştığını, hayata hep bardağın dolu tarafından bakmanız gerektiğini, halinize şükretmenizi tavsiye ederiz. Yaşamış olduğunuz üzüntüler, dertler zaman içerisinde geçer fakat önemli olan bu dönemleri en kolay, en hızlı şekilde atlatmanızdır. Unutmayın, mutluluklar paylaştıkça artar, üzüntüler ise paylaştıkça azalır. Hadi şimdi gülümseyin ve derin bir nefes alarak rahatlayın!

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. fatma türkan dedi ki:

  ben sebebini bilmiyorum ama sürekli ağlıyorum kendimce kuruntulara kapılıyorum acaba diyorum 2 yıldır üniverste sınavını hazırlanıyorum ben fark etmesem de sebebi acaba bu mu ya da anne ve babamı eskisi kadar sevemiyorum bu mu yoksa sürekli ailamde olmayacak acılar yaşanıyor sebebi bu mu biz 10 kardeşiz ve emin olun ki birimizin gülecek hali kalmamış hayata zorla evlendirilen bir ablamı düşünüp üzülmek .kredi kartı borunun altına girmiş bir abi mimi düşünüp üzülmek .eşiyle anlaşamayan sırf 4 çocuğu için hayata tutunmaya çalışan diğer abimim düşünüp üzlmek .diğeri bizi terk etmiş abimimi düşünüp üzülmek .kızkardeşlerim ve ben ailenin son 4 çocuğu okuyup adam olmak için hayata tutunmaya çalışan benden küçük kızkardeşlerimi düşününce üzülmek .biz mahkumuz okul başında alınan okul kıyafetlerini okuldan mezun oluncaya kadar giymeye ne benim ne de diğer kızkardeşlerimin hiç bir zaman giyinme kıyafet vs. zevkimiz hiç olmadı korkarım olmayacak da bizde bu fakirlik bu anne bu şans oldukça .örneği gözümüzün önünde çünkü evlenen 2 ablam 3 abimin eşleri onların da durumu bizimkinden farklı değil .iş tek kıyafet yiyecek değil ki biz her yönden kısıtlanmış insanlarız kimsenin bilmeği hayal dünyaarında yaşıyor istediklerimizi giyiyor alıyor yiyoruz ama hayalen hiçbir zaman olmayacağını bile bile hayalden gözümüzü açınca boğazımızda birşeyler kalmışçasına yutkunoruz ve bi bardak su içip hayal dünyamızdan çıkıyoruz ve sonrası bildiğiniz gibi ben gözlerimde hortum varmışçasına sürekli ağlıyorum sonu gelmez bir tıkanma gibi boğazım taş kesiliyor yutkunamıyorummmmm…….

  1. sümeyra öpöz dedi ki:

   fatma üzülme benim de morelim bozuk ama elden bişey gelmiyo

Yorum Yaz