Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Adonis Kası Geliştirme Yöntemleri

Adını Yunan mitolojisindeki Afrodit’in sevgili Adonis’ten alan adonis kası, cinsel çekicilik konusunda ün yapmış bir kastır. Adonis kası, aslında şanını hak edecek kadar işleve sahip olmasa da pek çok sporcunun sahip olmayı arzu ettiği fakat elde edilmesi zor bir kas grubudur.

Adonis kasını çıkarmak ve onu geliştirmek için öncelikle genetik faktörler çok önemli rol oynamaktadır. Bazı kişiler yıllarca çalışıp bir çizgi bile çıkaramazken, bazılarında ise hiç spor yapmadan açıkça bellidir. Genetik yatkınlığın dışında vücudun yağ oranının da belli bir seviyenin altında olması oldukça önemlidir. Genetik açıdan ve yağ oranı bakımından uygun olunan durumlarda adonis kasını geliştirmek için çeşitli antrenman yöntemleri vardır.

Hanging Leg Raise

En bilinen yöntem barfiks barına asılarak bacakların kaldırılması egzersizidir. Bu egzersizde bacaklar düz kaldırılır. Etkiyi arttırmak çapraz kaldırılırken küçük bir ivme ile belden çevirme yapılarak kasın daha kuvvetli çalıştırılması sağlanabilir.

Side Crunch (Yan Mekik)

Side crunch hareketi temel olarak herkes tarafından bilinen mekik hareketinin yan yapılanıdır. Yere yan olarak uzanılır ve altta kalan el yere koyulur. Üstte kalan el başın üzerindeyken alttaki elle destek verilerek yavaşça kalkılır. Kalkış esnasında bacaklar da yukarı doğru kaldırılarak hareket tamamlanır. Yapılması gereken önemli husus, kalkışın yavaş ve hissedilerek yapılması ve aynı zamanda kasılma sırasında nefes verilmesidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz