Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Sürekli Kötü Koku Almanın Sebepleri

Kötü Koku Almanın Sebepleri;

Sürekli hale gelmiş kötü koku hissedilmesi, genelde etrafta bulunmayan ve başkaları tarafından alınmayan sadece kişinin kendisi tarafından alınan kötü koku mevcuttur. Sürekli kötü kokular alınması durumunda sebepleri şunların olabileceğini unutmamalıyız. Bir sinüzit yada başka bir solunum yolu rahatsızlığında, burun içerisinde, genizde oluşan bakteriler kötü kokuya neden olabilir yada normal seyrinde çalışan solunum yollarınızdaki bakteriler ile dışarıdan çekilen oksijenin birleşmesiyle kötü koku oluşabilir. Bu tür sorunlar genelde psikolojik bir rahatsızlıktır. Bu tür mikroplar patolojik durumlar büyük önem arzetmektedir ve derhal kötü koku alındığı taktirde bir KBB uzmanından destek alınmalıdır.

 

 

Kokusuz ortamda kötü koku almak (Kakosmi)

Kakosmi, bulunulan ortamda sadece kişinin kendisinin kötü koku almasına verilen addır. Bir rahatsızlığınız yokken yada etrafta gerçektende kötü bir koku yokken kötü koku alıyorsanız bu duruma kakosmi deniyor. Kakosmi hastaları psikolojik olarak etrafta koku olduğunu sanırlar ve sürekli bu durumdan rahatsız olurlar. Yine bu durumda da bir KBB uzmanına görünerek solunum yollarındaki iltihaplanmalar, mikrop birikintileri kontrol edilmelidir. Kötü koku alma durumlarında erken teşhis oldukça önemlidir, tıpkı diğer bütün sağlık sorunlarındaki gibi.

 

Kafa travmalarından dolayı kötü koku almak;

Koku almaya engel olan bir diğer patolojik sorun ise kafa travmalarıdır. Kapalı veya açık olabilir, çok şiddetli başka potaolojiler ile birlikte seyredebilir yada etmeyebilir, özellikle de burun direğinin çatısında bulunan sinirin, birinci kafa çiftinin etkilenmesi durumunda, bu sinirin etkileşiminin azalması durumunda kötü koku alma veya hiç koku alamama gibi sorunlara yol açmaktadır. Kötü koku hisseden hastalarda kafa darbeleri ve travmaların kontrolü de büyük önem taşıyor.

Etiketler:

Yorumlar

 1. EFE dedi ki:

  VE MÜMKÜNSE GÜNDE 1 BARDAK HAFİF TUZLU AYRAN İÇİN VÜCUTTAKİ İLTİHABI SÖKER

 2. İbrahim DURSUN dedi ki:

  Kokunun sebebi iltihaplı sinüzitmiymiş, bana pek inandırıc gelmiyor çünkü bende sinüzit yok ikinciside yazın sıcak havalarad bile oluyordu bu aralar geçen günlerde yine başıma geldi koku olayı ama bayağıdır ses seda yoktu, bu aralar bel fıtığı olduğum için o ağrı daha ağır basıyordu heralde ondan.

  Bence hayatı tatlandıran bu tür olaylar monoton hayattan sıkılırdık bu hastalıkların geçmesini beklerken falan filan ömürde bitiyor 🙂

  1. Tayfun Keleş dedi ki:

   MERHABALAR ÖNCELİKLE
   BENİM BABAM SİGARA İÇİYOR VE BEN BUNDAN HOŞLANMIYORUM BURNUMDA DURMADANNN SİGARA KOKUSU VAR DURMADANN UYUYAMIYORUM NEFES ALMAKTA ZORLANIYORUM Bİ ÇARE ÖNERİRMİSİNİZ ACİL TEŞEKKÜRLER

  2. Tayfun Keleş dedi ki:

   MERHABALAR ÖNCELİKLE
   BENİM BABAM SİGARA İÇİYOR VE BEN BUNDAN HOŞLANMIYORUM BURNUMDA DURMADANNN SİGARA KOKUSU VAR DURMADANN UYUYAMIYORUM NEFES ALMAKTA ZORLANIYORUM Bİ ÇARE ÖNERİRMİSİNİZ ACİL TEŞEKKÜRLER LÜTFEN.

 3. Faruk dedi ki:

  Arkadaşlar ben 8 ay önce o hastalığa kapıldım sigara kullanıyorum ve kokusu çok tuhaf geliyor onun yüzden sıgarayı bırakmaya düşünüyorum hiç tadını alamıyorum . Sadece o değil hiç bişeyin . Araştırmadığım yapmadığım şey kalmadı 20 yaşındayım . Kısacası bu işin çaresi yook öyle ölüp gidicen yapıcak bişey yok 🙁

Yorum Yaz