Sağlığın merkezine hoşgeldiniz, 26 Mart 2015

Evde Pazu Yapma Yolları Kol Kası Egzersizleri Hareketleri


Evde Pazu Yapma Yolları Kol Kası Egzersizleri Hareketleri

Vücut geliştirmeye yeni başlayanların ilk geliştirmek istediği yer hiç kuşkusuz pazularıdır. Literatürde biceps brachii veya kısaca biceps adı verilen bu kas oldukça çok dikkat çeker. Biceps kelimesi Latince “iki başlı” anlamında gelmektedir. Bu kasların spor salonuna gidecek vakti veya imkanı olmayanlar için evde nasıl geliştirilebileceğini sizler için yazdık.

Chin Up (Barfiks)

Bu hareketi yapabilmek için bir adet barfiks barına ihtiyaç duyulmaktadır. Hareket, ellerin içe dönük olduğu barfiks çeşididir. Kolların fazla açılması durumunda kol kaslarının yeterince çalıştırılamayacağı ve bileklerde gereksiz gerilme olacağı unutulmamalıdır.

Bu hareket sırasında vücutta en çok etkilenen bölgeler sırt ve kol kaslarıdır. Hareket sırasında sırt kaslarını gevşek tutmaya çalışarak konsantrasyon kollara verilirse çalışma daha verimli olacaktır.

chin up hastaliktedaviNet

Vücut Ağırlığıyla Hammer Curl

Bu hareket pek çok kişi tarafından bilinmeyen fakat oldukça akıllıca bir harekettir. Evimizin balkonunda veya bahçesinde bulunan bir direğe lastik ya da bir halat geçirilir.

Fotoğrafta da görüldüğü gibi eğilerek ağırlık arkaya verilmek suretiyle lastik vücuda doğru çekilir. Bu esnada kolların gergin tutulması çok önemlidir.

evde pazu gelistirme hastaliktedaviNet

Dumbbell Curl

Eğer evinize dumbbell alma imkanınız varsa dumbbell curl hareketi pazu geliştirmek için yapabileceğiniz en temel harekettir. Bir sandalye veya sehpaya dik bir şekilde oturulur. Kollar omuz genişliğinde açılır ve kollar sırasıyla tek tek yukarı omuz hizasına kadar kaldırılır.

dumbbell curl hastaliktedaviNet

Kaldırma sırasında nefes vermek, kasları gevşetip indirirken de nefes almak hareketi rahat yapmanız için önerilir.

Gelen aramalar:

Etiketler:

Siz de hastalığınızla ve şikayetlerinizle ilgili detayları
aşağıdan yorum olarak paylaşın

UZMANLARIMIZ SORUNUZA CEVAP VERSİN!

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ.

Yorumlar

Yorum Sayfaları

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Sayfaları

Yorum Yaz