Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Evde karın ağrısından kurtulmanın yolları

Karın ağrılarından ende kendi yöntemlerinizle kurtulmak istiyorsanız eğer öncelikle gazlı, aşırı sıcak ve aşırı soğuk içeceklerden uzak durmalısınız. Karın ağrılarında, tanı ve teşhis konulmamışsa eğer kendi fikirleriniz doğrultusunda kesinlikle ilaç kullanmamalısınız çünkü içeride olan bir iltihabı tetikleyebilir ve hatta ölümcül sonuçlara neden olabilirsiniz. Gaz çıkarmaya çalışın ve ayaklarınızı sıcak tutun, karnınıza fazla bastırmadan masaj yapın ve mümkün olduğunca gazlı içeceklerden uzak durmaya çalışın. Çok fazla yemek yemeyin.

 

Karın Ağrısı nasıl geçer?

Bunların yanı sıra, karın ağrılarında karnınıza sağdan sola, soldan sağa hafif bastırmak suretiyle masajlar yapabilirsiniz ve gazın dışarı atılmasını sağlayabilirsiniz. Dışarı atılan gazlar sizi rahatlatacak ve ağrının azalmasını sağlayacaktır. Yine diğer bir yöntem ise, sıcak su desteği. Sıcak su doldurulmuş termoslar yardımı ile karın üzerine konularak ağrıların azaltılması amaçlanabilir. Bütün bunların yanı sıra en önemli hususlardan bir tanesi de ayakları sıcak tutmaktır. Aynı şekilde bir termos yardımıyla da ayaklarınızı ısıtabilirsiniz.

Eğer ağrıların yanı sıra şiddetli ağrılar, sancılar ve kusmalar de eşlik ediyor ise bu durumlarda derin müdahaleler yapılmaksızın derhal bir hekime başvurulmalıdır.

 

Etiketler:

Yorumlar

 1. Doktor Osman dedi ki:

  Arkadaşlar Ben Osman Yorumlarınızı Okudum Karın Ağrısını Geçirmek istiyosanız aigara veya alkol kullanıyorsunuz demektir.Bunları sakın kullanmayın.Yayla ezogelin tarhana corbası icin sonra nane veya papatya cayı için veyada sıcak süt yagdan asitli iceceklerden uzak durun.Sonra karnınıza havlu ısıtıp koyun.ve son olarakta karnınızı sağdan sola soldan sağa masaj yapın ve böle yaparak gazınızı dışarı atarak hastalıktan kurtulun hepinize geçmiş olsun

 2. Leyla dedi ki:

  Umarim ileşirim bana lutfen yorum yazmayın

 3. Semanur dedi ki:

  Yaklasik 15-20 dakika kadar oldu. Gercekten ben böyle bir agri yasamamistim. Suan dortbuklum bir sekilde yatiyorum. Okulum var ve ben gidemiyorum. Allah rizasi icin oneride bulunun. Doktora gidemeyecek kadar cok agriyo 1 milim bile kipirdayamiyorum. Bu arada yasim 12..

 4. Cenk dedi ki:

  Benimde ağrıyor *** *-*

Yorum Yaz